haraj logo
جستجو

رب انار خانگی

مواد لازم :
انار : ۶ کیلوگرمنمک : ۱ قاشق غذاخوریآب : ۴ لیواننمک : ۱ قاشق غذاخوری(دلخواه)

سلام دوستان هاراجی عزیز

طرز تهیه‌ی رب انار رو برایتان توضیح می‌دهم رب انار در غذا‌ها‌یی مثل فسنجان، شامی کبابی لرستانی، اکبر جوجه، بعضی از آش ها و شاید غذا‌ها‌ی بومی و محلی استفاده می‌شود.


در مرحله‌ی اول برای درست کردن رب انار، انارهایمان را در ظرف شویی یا اگر خیلی زیاد است در حیاط خانه می‌شوریم و درون سبد یا آبکش می‌گذاریم تا سطح رویشان خشک شود.


تا حدی که می‌توانید از انار ها‌ی سالم و تازه استفاده کنید اگر انار‌تان تازه نباشد چون پوست انار خشک شده است موقع دانه کردن انار کارتان سخت و دشوار می‌شود.

رب انار خانگی

برای آسان دانه کردن انار، در ابتدا یک قابلمه برای دانه ها‌ی انار و یک کاسه‌ی بزرگ برای پوست انار را در کنار خود قرار می‌دهیم و حتما از دستکش استفاده کنید زیرا اگر استفاده نکنید یک لایه از پوست دستتان از بین می‌رود پس از دستکش محکم استفاده کنید اگر دستکش در اختیارتان نبود از دو کیسه‌ی فریزر برای هر دست استفاده می‌کنیم. ابتدا سر انار را می‌بریم و انار را دو قسمت میکنیم و با دست یکی از نیمه ی انار را در دست می‌گیریم و آن را به مقدار کمی از وسط نصف می‌کنیم جوری نباشد که به دو نیم تقسیم شود سپس آن را به طوری که دانه ها‌ی انار به سمت کف دستمان باشد و پوست آن به سمت بیرون باشد سپس قاشقی را بر‌می‌داریم و با قاشق به پوست انار می‌زنیم به این صورت انار‌ها‌یمان آسان تر دانه می‌شود.


پس از دانه کردن انار‌ها در قابلمه‌ ای که دانه ها‌ی انار در آن قرار دارد سه الی چهار لیوان آب می‌ریزیم تا روی انار‌ها بیاید و قابلمه را بر روی اجاق گاز می‌گذاریم و به آن حرارت زیاد می‌دهیم تا جوش آید پس از جوش آمدن حرارت آن را کم می‌کنیم و آن را هم می‌زنیم


به یاد داشته باشید که رب انار سریعتر از رب گوجه درست می‌شود پس باید حواستان باشد تا ته نگیرد یا نسوزد.

رب انار خانگی

هر نیم ساعت یک بار هم می‌زنیم


پس از یک ساعت و نیم سبد آهنی و یک قابلمه یا کاسه ی بزرگ را بر‌می‌داریم و سبد آهنی را روی کاسه‌ی بزرگ می‌گذاریم به‌طوری که سوراخ ها‌ی کف سبد در کاسه باشد قابلمه ی انار را از روی حرارت بر‌می‌داریم و با استفاده از یک قاشق مقداری از انار ها را در سبد آهنی می‌ریزیم و با پشت قاشق انار ها را به کف سبد فشار می‌دهیم تا دانه های انار جدا شوند‌ و گوشته ی انار له شده و به درون قابلمه ریخته شود. اگر احساس می‌کنید با قاشق سخت است با استفاده از گوشت‌کوب انار ها را بکوبید ولی طوری نباشد که هسته ها‌ی انار له یا خرد شود.


 پس از جدا کردن هسته‌ی انار، هسته ها را در طرفی می‌ریزیم و سپس به اندازه دو لیوان درون آن آب می‌ریزیم و آن را هم می‌زنیم و دوباره آن را به درون سبد می‌ریزیم و با دست آن را فشار می‌دهیم تا کاملا آب انار ها گرفته شود و به درون قابلمه ریخته شود.


دوباره قابلمه را روی حرارت زیاد قرار می‌دهیم و صبر می‌کنیم که جوش بیاید پس از جوشیدن حرارت آن را خیلی کم می‌کنیم و آن را هم می‌زنیم. در حدود ده الی پانزده دقیقه یک‌بار آن را هم می‌زنیم هر چقدر که به سمت غلیظ تر شدن می‌رود باید تعداد دفعات هم زدن را بیشتر کنیم. زمانی رب انار ما آماده است که حباب ها‌ی ریز بزند و همچنین غلظت آن کمی کمتر از عسل باشد. پس از آماده شدن رب انار حرارت زیر آن را خاموش می‌کنیم و منتظر می‌مانیم تا خنک شود هنگامی که خنک شد اگر دوست داشید درون آن نمک می‌ریزید و آن را هم می‌زنید پس از انجام این کار آن را درون ظرف شیشه ای ریخته و در یخچال قرار می‌دهیم.


ظرف شیشه ای برای دیرتر کپک زدن رب است و رب بعد از خنک شدن خود را می‌گیرد و سفت می‌شود ماننده عسل.

رب انار خانگی

رب انار ما آماده است در غذایتان استفاده کنید و لذت ببرید نوش جان 

آخرین آموزش ها
برترین ها