haraj logo
جستجو

پیراشکی پیتزا خانگی

مواد لازم :
سس پیتزا : 225 گرمخمیر پیتزا : 800 گرمپنیر خامه ای : 225 گرمپپرونی : 115 گرمپنیر موزارلا : 225 کرمآرد : 3 قاشق غذا خوریروغن مایع : 2 قاشق غذا خوریروغن زیتون : 4 قاشق غذا خورینمک : به مقدار لازم

به نام خدا

 سلام به هاراجی های سحر خیز ... و با صفا ...

پیراشکی پیتزا از جمله غذا های خوشمزه و لذیذی هست که به راحتی نمی شود از تهیه آن گذشت پیراشکی پیتزای خانگی را معمولا به عنوان پیش غذا یا میان وعده استفاده می کنند ولی با توجه به مواد مخلوطی داخل خمیر پیتزا گاهی اوقات می تواند به عنوان یک وعده غذایی خوب و مقوی را برای مان مهیا کند.

تمام مواد مورد استفاده پیراشکی پیتزای خانگی در فروشگاه ها قابل خرید داری هست از جمله خمیر پیتزا که هم می توانید در خانه درست کنید و هم از بیرون تهیه کنید و هم چنین سس پیتزا را با توجه به ذائقه شخصی خود هم در خانه درست کنید که خوشمزه تر و سالم تر هم و هم آماده از بیرون تهیه کنید.


 ابتدا پنیر موزارلا را در داخل ظرف مناسبی رنده کرده و آماده کنار می گذاریم.


خمیر پیتزا را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید و روی سطح تمیزی مقداری آرد پاشیده و با دستان تمیز و با کمک وردنه یکی از خمیر ها را به شکل دایره ای که اندازه قطر آن بین 20 تا 25 سانتی است درست کنید.


 حال یک قاشق غذا خوری سس پیتزا را در مرکز خمیر پیتزا ریخته و با پشت قاشق آن را روی سطح خمیر پیتزا پخش می کنیم.

پیراشکی پیتزا خانگی

 

در ادامه مقداری پنیر خامه ای می ریزیم و پخش می کنیم.


بعد مقداری از پنیر رنده شده موزارلا و پنیر پپرونی به ترتیب به پیراشکی پیتزا خانگی اضافه کرده و روی مواد قبلی پخش می کنیم.

پیراشکی پیتزا خانگی

 

بعد خیلی آرام یک طرف خمیر را روی طرف دیگر آن گذاشته و لبه های خمیر را که می خواهیم روی هم بگذاریم اول با مقداری آب مرطوب می کنیم تا خوب به هم بچسبند.

 

فر را روشن کرده و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم کرده تا گرم شود.


لبه های خمیر را روی هم محکم فشار دهید و تا بزنید تا کاملا به هم چسبیده باشند سپس همین مراحل را با سه عدد خمیر پیتزای باقی مانده تکرار کنید.


سپس روی سطح پیراشکی های پیتزا خانگی را با استفاده از براش و روغن زیتون چرب کنید و به وسیله چاقوی تیزی روی سطح پیراشکی های پیتزا خانگی را چند برش ساده سطحی انجام دهید.

انجام این کار باعث می شود بخار ایجاد شده در درون پیراشکی های پیتزا هنگام پخت خارج شده و پیراشکی های ترد و خوشمزه تری در آخر کار تهیه شود.


سینی فر را کمی با روغن مایع چرب کرده و پیراشکی های پیتزا را در داخل سینی فر چیده در درون فر به مدت 15 الی 20 دقیقه می گذاریم.

(برای اینکه پیراشکی های پیتزا خانگی بهتر و خوشمزه تر گردد 10 دقیقه بعد از شروع پخت سینی فر را خارج کرده و دوباره روی پیراشکی های پیتزا خانگی را با روغن زیتون چرب کرده و 5 دقیقه آخر را هم گریل را روشن کرده تا ترد شود).

بعد از زمان مقرر پیراشکی های پیتزا خانگی آماده می شود می توانید از فر بیرون آورده و بعد از 5 دقیقه که از حرارت آن کمی کاسته می شود درون بشقاب سرو گذاشته و برش زده و میل کنید.

نوش ... جان ...

پیراشکی پیتزا خانگی


اگر می خواهید همیشه در خانه پیراشکی پیتزای خانگی آماده داده باشید می توانید تا پایان مرحله ششم انجام دهید سپس پیراشکی ها در داخل نایلون تمیزی گذاشته و محکم درب آن را گره کنید و در فریز بگذارید و فقط هنگام استفاده 5 دقیقه زودتر از فریز خارج کنید.

پیراشکی های پخته شده را هم می توانید در فریزر بگذارید فقط باید بعد از مرحله آخر پخت 15 دقیقه صبر کنید تا  کاملا سرد شود بعد در نایلون تمیزی بگذارید و در فریز گذاشته و هنگام استفاده 8الی 10 دقیقه باید در فر با دمای 180 درجه سانتی گراد گذاشته تا گرم شود.

 به جای پنیر خامه ای می توانید از پنیر ریکوتا به همان مقدار استفاده کنید.

می توانید مقداری از قارچ تفت داده در مواد میانی مخلوطی پیراشکی پیتزا خانگی استفاده کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها