haraj logo
جستجو

ساندویچ همبرگرخانگی

مواد لازم :
پیاز : اعددگوشت چرخ کرده : 300 گرمنمک. فلفل. زردچوبه.اویشن : مقدارلازمجعفری : یک مشتنان تست : نصف کف دستروغن : مقدار لازمپنیر پیتزا : مقدار لازمپنیر ورقه ای : به ازای هر همبرگرا عددقارچ : 6 عددسیر : 3حبهچیپس : مقدار لازم

یکی از غذاهای خوشمزه که بسیار مورد علاقه همه گروههای سنی خصوصا بچه ها و حتی بزرگسالان می باشد، همبرگر است که در اکثر فست فودها به وفور یافت می شود البته در بیشتر فست فودها از همبرگرهای آماده در بازار که دارای مواد افزودنی و ترکیبات ناسالم هستند استفاده می شود، لذا تهیه این غذای خوشمزه و لذیذ در منزل و به صورت دست ساز با توجه به اینکه مورد علاقه اکثر اعضای خانواده است، اهمیت پیدا می کند. همبرگر خانگی با روشهای مختلفی درست می شود، میتوان آن را با گوشت مرغ (سینه مرغ چرخ شود) و یا سویا و یا گوشت چرخ کرده درست کرد. در زیر روش تهیه همبرگر دست ساز خانگی با گوشت چرخ کرده را برایتان توضیح می دهم.ابتدا یک عدد پیاز متوسط را انتخاب می کنیم آن را شسته و پوست کنده و با رنده ریز، رنده می کنیم. آب پیاز را بعد از رنده کردن کاملا می گیریم چون آب پیاز باعث می شود همبرگر به هم نچسبد.

ساندویچ همبرگرخانگی


300 گرم گوشت چرخ کرده را به پیاز رنده شده اضافه می کنیم و با دست ورز می دهیم و مخلوط می کنیم .


نمک و فلفل و زردچوبه و آویشن (ادویه ها را به میزان لازم و با توجه به ذائقه) و 3 حبه سیر را رنده می کنیم و به گوشت اضافه می کنیم. سپس یک مشت جعفری تازه و پاک شده را نیز به مواد اضافه می کنیم و با دست ورز می دهیم و مخلوط می کنیم تا گوشت مزه دار شود.


نان تست را با دست پودر کرده (بجای آن میتوان از یک قاشق غذاخوری آرد استفاده کرد) و به گوشت چرخ کرده و پیاز اضافه می کنیم تا همبرگر وا نشود و موقع سرخ شدن در تابه چسبندگی بهتری داشته باشد.


 یک عدد تخم مرغ را شکسته و به مواد اضافه می کنیم و مواد را به مدت 5 دقیقه کاملا ورز می دهیم تا کاملا قاطی شود. سپس مواد را به مدت 1 ساعت داخل یخچال می گذاریم تا استراحت کند.

ساندویچ همبرگرخانگی


بعد از یک ساعت ماده همبرگر را از یخچال در آورده و به صورت توپ و گرد در می آوریم (تعداد تقریبا 4 عدد همبرگر) و توپ ها را با کف دست فشار می دهیم و به صورت همبرگری در می آوریم و داخل تابه ای که روغن مایع در آن ریخته ایم قرار می دهیم تا سرخ شود (روغن را به مقدار دلخواه بریزید و حتما روغن از قبل داغ شده باشد تا همبرگر به ماهی تابه نچسبد).


 بعد وقتی دو طرف همبرگرها سرخ شد، پنیر ورقه ای چدار روی  هر یک از همبرگرها می گذاریم و اجازه می دهیم پنیر آب شود (همزمان در کنار ماهی تابه ای که داریم همبرگرها را سرخ می کنیم، قارچ ها را خرد کرده  و تقریبا به مدت 2 دقیقه در داخل ماهی تابه سرخ می کنیم و تفت می دهیم).بعد مقداری چیپس روی پنیر ورقه ای می ریزیم و روی چیپس پنیر پیتزا و قارچ سرخ شده را اضافه می کنیم. (اول یک لایه پنیر ورقه ای، سپس روی آن چیپس می ریزیم. روی چیپس پنیر پیتزا و قارچ سرخ شده اضافه می کنیم.) برای اینکه پنیر پیتزا آب شود وقتی همبرگر آماده شد آن را به مدت 2 دقیقه داخل مایکروفر بگذارید. اکنون همبرگر آماده است.


از آنجا که در ساندویچ ها نمی توان از اثر مهم خیارشور و گوجه فرنگی در خوشمزه تر شدن غافل شد، مقداری خیار شور و گوجه فرنگی و مقداری کاهو را ریز کرده و در یک بشقاب آماده می گذاریم  تا برای مواد داخل همبرگر و برای خوشمزه تر شدن ساندویچمان استفاده کنیم.


نان همبرگری را از وسط بازکرده روی یک طرف نان ماست موسیر چکیده می مالیم (ماست موسیر چکیده همبرگر را خیلی خوشمزه تر می کند حتما استفاده شود.) و خیارشور و گوجه فرنگی و کاهو را همراه با همبرگر دست ساز و چیپس داخل نان همبرگر که آن را از وسط باز کرده ایم می گذاریم و روی آن مقداری سس قرمز و سس سیر می ریزیم. اکنون همبرگر شما آماده است .

آخرین آموزش ها
برترین ها