haraj logo
جستجو

سس مزرعه خانگی

مواد لازم :
سس مایونز : 120میلی لیترجعفری : 2 ق غخامه ترش : 80میلی لیترشوید خشک : 2 ق چشیر : 4 ق غنمک و فلفل : به میزان لازمپیاز : 1عددپودر سیر : 1 ق چ

به نام خداوند بخشنده مهربان

 سلام و درود به همه کدبانوهای عزیز و خوش سلیقه

امیدوارم حالتون خوب باشه و روز خوبی رو داشته باشید

امروز با دستور غذایی سس مزرعه خانگی در خدمتتان هستم.

سالاد با اشکال مختلف در وعده های غذایی مصرف می شود: چه به منزله اشتها اوری هوس انگیز، چه مکملی تر و تازه برای غذای اصلی و چه به منزله خوده غذای اصلی

رمز تهیه سالاد هایی واقعا عالی دو چیز است:

استفاده از تازه ترین مواد و خورد کردن مواد در اندازه های کوچک و لقمه ای برای راحت خوردن

چه کسی دوست دارد تکه های بزرگ کاهو را که از ان سرکه و روغن می چکد با چنگال بردارد و بخورد؟ اگر سبزی ها را به اندازه های کوچکتر خورد کنید و کمی سس خانگی یا حاضری روی ان ها بریزید و به شکلی رنگارنگ داخل بشقاب بچینید، سالادی تماشایی خواهید داشت.

سس زیاد، وقت کم

سس ها را بی جهت نام گذاری نکرده اند. سس خوب مثل تجهیزات خوب می ماند. سس خوب، سالاد را به شکلی خوشایند تزیین می کند و به مواد سالاد طعم می دهد. سس های حاضری هم می توانند خوب باشند، اما سس خانگی چیز دیگری است و از مواد تازه تهیه شده است. درست کردن سس ها کار بسیار اسانی هست پس چرا خودتان ان ها را در خانه درست نکنید؟

سس ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد: سس های حاوی سرکه و روغن

سس های خامه ای مایونز دار مانند سس هزار جزیره و یا سس مزرعه

درست کردن هر دو نوع سس کار اسانی است.

 

ما مقداری خامه ترش به این سس خانگی اضافه می کنیم، چرا که مزه تند و تیزی به سس می دهد. اگر دوست دارید، می توانید از همه مایونز استفاده کنید. می توانید ان را روی سالاد بریزید یا یک قاشق چای خوری ترب کوهی به مایونز اضافه کنید و ان را روی گوشت هایی همچون گوشت بوقلمون بریزید.

یک سس خامه ای با داشتن طعم دلپذیر مایونز می تواند طعم تند و یا پر ادویه ی بسیاری از سالاد های سبز را افزایش دهد. همچنین سس های خامه ای با انواع گوشت سرد نیز خوب و عالی می شود. سس های خامه ای یک ایراد نسبت به سس های سرکه دار دارد و اینست که تاریخ انقضای کمتری دارند و نهایت در عرض هفت روز باید ان ها را استفاده کنیم.


اول از همه ما به چاقوی تیز، کاسه و همزن نیاز داریم. این ظروف را کنار دستتان قرار دهید تا چیزی از قلم نیوفتد و سرعتتان را بالا می برد.

ابتدا پیاز کوچکی برمیداریم و پوستش را جدا می کنیم و بعد با طرف ریز رنده ان را رنده  می کنیم.

سس مزرعه خانگی


حالا پیاز را داخل کاسه نسبتا بزرگی میریزیم و به ان پودر سیر و نمک و فلفل  را اضافه می کنیم.

یک دسته جعفری تازه را تمیز می کنیم و اشغال ها و برگ های پلاسیده و زرد ان را جدا می کنیم و تمیز با اب سرد می شوییم و داخل ابکشی قرار داده تا اب اضافه ان برود. بعد از اینکه جعفری ها خشک شدند ان ها را ساطوری می کنیم و به مواد بالا اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم.

سس مزرعه خانگی


حالا در کاسه دیگر سس مایونز را میریزیم و بعد خامه ترش را به ان اضافه می کنیم و هم میزنیم. حالا چهار قاشق غذاخوری شیر و شوید خشک شده را به موادمان اضافه نموده و هم میزنیم تا کاملا ترکیب شوند.

سس مزرعه خانگی


حالا تمام مواد را با هم مخلوط کرده و خوب هم بزنید. چاشنی ان را امتحان کنید اگر به میزان بیشتری نمک یا فلفل نیاز داشت به ان اضافه نمایید.

سس مزرعه خانگی


می توانید با روش های زیر سس را هیجان انگیز تر کنید.

برای سالاد دریایی یک قاشق غذاخوری گیاه کیپر و یک قاشق غذاخوری ترخون تازه ریز شده یا یک قاشق غذاخوری ترخون خشک را به ان اضافه کنید. برای غذاهای حاوی گوشت سرد، یا برای سالاد مرغ یا میگو با افزودن یک قاشق چای خوری پودر کاری به این سس، سس کاری درست کنید.

به همین راحتی غذاها و سالادهایتان را خوشمزه تر کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها