haraj logo
جستجو

کیک کرم دار خانگی بدون فر

مواد لازم :
تخم مرغ : 3 عدد آرد : 1.5 لیوان شیر : 1 لیوان شکر : 2/3 لیوان روغن : 1/2 لیوان پودر کاکائو : 1 قاشق غذاخوری آب جوش : 1/2 لیوان بکینگ پودر : 1 قاشق چایخوری وانیل : 1 قاشق چایخوری زعفران دمکرده : 2 قاشق غذاخوری نمک : 1/8 قاشق چایخوری

یادمه یه بار تو بیمارستان همراه مادرم بودم با خانمی آشنا شدم که وضع مالی چندان خوبی نداشت ولی بسیار باسلیقه و مهربون بود. قرار بود پیش مادرش بمونه ولی به دلایلی نشد تا اینکه ظهر روز بعد دیدمش که یک کیک کرم دار رو داره برش می زنه تا به مادرش بده. خانم های اون اتاق بزرگ همه دورش حلقه زدن تا روش پخت این کیک رو ازش یاد بگیرن. با کمال تعجب همه دیدن که اون خانم گفت این کیک رو تو تابه پخته و این یکی از خاطرات جالبی شد که در اون مدت تجربه کردم. حالا می خوام به شما روش پخت این کیک رو آموزش بدم. 

مرحله اول تهیه کیک کرم دار خانگی بدون فر:

اول کرم کیک را درست می کنیم برای این کار در یک قابلمه کوچک 5 قاشق غذاخوری شکر را می ریزیم و یک عدد تخم مرغ را در آن می شکنیم. مواد را با همزن یا چنگال خوب هم می زنیم. 

کیک کرم دار خانگی بدون فر


نصف شیر را به مواد اضافه می کنیم و هم می زنیم. 4 قاشق غذاخوری آرد را هم می ریزیم و مخلوط می کنیم در آخر باقیمانده شیر را هم اضافه می کنیم و هم می زنیم.


وقتی که مواد خوب مخلوط شد قابلمه را روی شعله کم قرار می دهیم و مدام هم می زنیم تا بر اثر حرارت و هم زدنمان غلظت مناسبی پیدا کند.


وقتی که کرم مقداری غلیظ شد پودر کاکائو را روی آن می ریزیم و مرتب هم می زنیم. وقتی که کرم خودش را گرفت و خیلی سفت یا شل نبود، قابلمه را از روی گاز بر می داریم و روی مواد وانیل را اضافه کرده و هم می زنیم و آن را کنار می گذاریم تا ما بقیه مواد کیک را درست می کنیم کرم سرد شود.


آرد را چند دور الک می کنیم تا کاملا یکدست شود بعد با بقیه مواد خشک یعنی پودر کاکائو و نمک و بکینگ پودر را هم به آرد اضافه می کنیم و یک دور هم با هم الک می کنیم.

کیک کرم دار خانگی بدون فر


در ظرف دیگری تخم مرغ را می شکنیم و شکر و وانیل را به آن اضافه می کنیم. بعد از یک دقیقه که مواد را هم زدیم آب جوش را به تدریج در 4 دقیقه اضافه می کنیم و هم می زنیم.


زعفران و روغن را روی مواد می ریزیم و هم می زنیم و مخلوط مواد خشک را به این مخلوط اضافه می کنیم و تا رسیدن به خمیری یکدست مخلوط می کنیم.


برای پخت کیک در تابه باید کمی روغن در تابه بریزیم و آن را به تمام قسمت های تابه برسانیم. مایه کیک را در تابه می ریزیم و سطح مایه را صاف می کنیم.


کرم باید تا الان خنک شده باشد ولی اگر هنوز داغ بود منتظر شوید تا سرد شود. کرم را در قیف می ریزیم یا کیسه فریزی را از یک گوشه کمی می بریم و مایه را در آن می ریزیم و روی مایه کیک به شکلی که دوست داریم می ریزیم.


شعله متوسط گاز را روشن می کنیم و شعله پخش کن را روی آن می گذاریم تا گرم شود بعد تابه را روی آن می گذاریم. حالا در قسمت در تابه دمی گذاریم و با در تابه آن را می بندیم. حرارت باید کم باشد و کم کم در مدت 40 دقیقه کیک ما حاضر شود.


اگر می خواهید این کیک را در فر بپزید می توانید دمای آن را در 170 درجه قرار دهید تا گرم شود و بعد مایه کیک را در قالبی که دارید بریزید و در فر بگذارید. در فر هم باید 40 دقیقه صبر کنید تا کیک پخته شود.


بعد از اینکه کیک پخت آن را کنار می گذاریم تا خنک شود و بعد از برش دادن کنار عزیزانمان میل می کنیم. امیدوارم شما هم درست کنید و لذت ببرید.

 کیک کرم دار خانگی بدون فر

آخرین آموزش ها
برترین ها