haraj logo
جستجو

کباب چنجه خانگی

مواد لازم :
گوشت گوسفند : 1 گیلوگرمپیاز : 2 عدددنبه : به میزان دلخواهنمک و فلفل : به میزان لازمبرنج : 4 پیمانهکره : در صورت تمایلسماق : به میزان دلخواهگوجه فرنگی : به میزان دلخواه


کباب ها جزء غذاهای اصلی و سنتی ایرانی هستند که به عنوان غذای ایرانی در تمام دنیا شهرت فراوانی دارد. مصرف این غذای خوشمزه از نظر طب سنتی نه تنها بی ضرر است بلکه برای افرادی که دچار ضعف و بی حالی هستند بسیار مفید است در واقع می توان گفت به دلیل عدم استفاده از روغن های کارخانه ای و بی خاصیت برای تهیه کباب ها، مصرف این غذا برای تمام اعضای خانواده بی ضرر است البته افرادی که دچار چربی خون و مشکلات قلبی هستند بهتر است از گوشت های بدون چربی و یا کم چرب استفاده کنند. 

برای تهیه کباب چنجه خانگی نیاز به منقل و زغال و یا باربیکیو است و می توان آن را در محیط های کوچک حتی بالکن خانه ها نیز تهیه کرد. پس برای شروع کار ابتدا از شب قبل گوشت گوسفند بدون استخوان را با چاقو به اندازه مربع های بزرگ برش می دهیم و آن ها را خوب با آب می شوییم و اجازه می دهیم تا آب آن خشک شود. سپس تمام گوشت ها را داخل یک کاسه بزرگ ریخته و پیاز ها را روی آن رنده می کنیم. سپس نمک و فلفل را به این مواد اضافه کرده و آن ها را با دست زیر و رو کرده و ترکیب می کنیم. سپس آن را در یخچال قرار داده تا پیاز و نمک و فلفل کاملا به خورد گوشت ها برود و طعم و مزه آن را تغییر دهد (مثلا به مدت 12 ساعت از شب تا صبح در یخچال قرار دهید).

کباب چنجه خانگی


صبح روز بعد مواد را از داخل یخچال بیرون آورده و کمی آبلیمو به آن اضافه کرده و دوباره با دست ترکیب کنید. دقت داشته باشید که آبلیمو را یکی دو ساعت قبل از پخت به گوشت ها اضافه کنید تا موقع پخت، سفت نشوند. البته می توان در صورت تمایل مقداری کیوی رنده شده را نیم ساعت قبل از طبخ به گوشت ها اضافه کرده و هنگام طبخ حتما آن ها را جدا کنید زیرا در غیر این صورت گوشت ها له شده و طعم خوبی به کباب نمی دهد اما اگر نیم ساعت قبل طبخ اضافه کنید و سپس جدا کنید باعث ترد تر شدن کباب می شود.

نکته: اگر مشکلات قلبی و چرب خون ندارید می توانید مقداری دنبه را نیز مربعی برش دهید و به گوشت ها اضافه کنید. تا کباب چرب تر و خوشمزه تر شود. حالا به سراغ مرحله بعد می رویم.

کباب چنجه خانگی


حالا نوبت به سیخ کشیدن کباب ها می شود. در این مرحله باید از سیخ های پهن استفاده کنید و گوشت ها را طوری داخل سیخ قرار دهید که ابتدا و انتهای سیخ کاملا خالی بماند تا موقع قرار دادن سیخ روی منقل، کباب ها کاملا پخته شوند. وقتی گوشت ها را به سیخ کشیدید در صورت تمایل تعدای گوجه را شسته و آن ها را به دو نیم کرده و یا به صورت کامل به سیخ بکشید. داخل منقل مقداری زغال قرار داده و آتش را روشن کنید و اجازه دهید تا زغال ها کاملا سرخ شوند. برای آماده شدن زغال ها، آن ها را با باد بزن مدام باد بزنید سپس وقتی زغال آماده شد ابتدا سیخ های کباب ها را روی منقل قرار دهید و با باد بزن به آرامی باد بزنید و سیخ ها را پشت و رو کنید تا کباب ها کاملا مغز پخت شوند. بعد از اینکه کباب ها کاملا پخته شدند برای گرم ماندن، آن ها را لای نان قرار می دهیم و حالا سیخ های گوجه را روی منقل قرار داده و به آرامی باد می زنیم تا گوجه ها کبابی شوند.

حالا کباب ها و گوجه ها کاملا پخته و آماده شده اند پس آن ها را داخل دیس قرار داده و با ریحان، لیمو و یا هر چیزی که تمایل دارید تزئین کنید و به همراه برنجی که از قبل دم کرده اید میل کنید. البته می توانید برای لذت بردن از طعم کباب، مقداری کره را روی برنج قرار داده تا ذوب شود و مقداری سماق نیز روی آن ریخته و به همراه کباب چنجه خوشمزه ساخته دست خانم خانه میل کنید و از عم بی نظیر آن لذت ببرید. این غذا برای مهمانی های خودمانی نیز بسیار مناسب و پرطرفدار است.

 کباب چنجه خانگی

آخرین آموزش ها
برترین ها