haraj logo
جستجو

شکلات صبحانه خانگی

مواد لازم :
پودر کاکایو : 1 لیوانشکر : 1 لیوانشیر : یک لیترکره : 50 گرم


ابتدا و برای شروع کار 1 لیوان شکر را داخل یک ظرف می ریزیم و به آن 1 لیوان پودر کاکایو اضافه می کنیم و مواد را با هم با همزن خوب مخلوط می کنیم تا کاملا شکر و پودر کاکایو قاطی شده و یکدست شوند.

شکلات صبحانه خانگی


سپس در ادامه کار 1 لیتر شیر را داخل یک قابلمه می ریزیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و زیر گاز را روشن می کنیم و مخلوط شکر و پودر کاکایو را به شیر اضافه می کنیم و آن را هم می زنیم تا با شیر قاطی شود و مدام مواد را هم می زنیم و زیر گاز را ملایم می کنیم و برای مدت 45 دقیقه مواد را روی گاز خوب هم می زنیم تا پودر کاکایو و شکر کاملا در شیر حل شوند و مواد ما یکدست شود و به مرور مواد ما غلیظ شود و رنگ شیر کاملا به رنگ قهوه ای در آید.


سپس وقتی شیر ما به غلظت مناسب رسید 50 گرم کره را به آن اضافه می کنیم و کره را خوب هم می زنیم تا باز شده و با شیر قاطی شود و سپس قابلمه را از روی گاز بر می داریم و زیر گاز را خاموش می کنیم. اکنون شکلات صبحانه ما آماده است و در صورت تمایل می توان به ان مغز خئراکی مانند مغز فندوق و یا مغز گردو و ... اضافه کرد تا شکلات صبحانه مغز دار داشته باشیم.

شکلات صبحانه خانگی


شکلات صبحانه آماده شده را داخل یک ظرف شیشه ای در بسته می ریزیم و آن را برای صبحانه همراه با چای و کره و نان میل می کنیم و یا آن را برای تهیه دسرها و ککی ها و شیرینی ها و یا برخی نانها استفاده می کنیم. نوش جان

امیدوارم از دستور تهیه شکلات صبحانه خوشتان آمده باشد و آن را در منزل درست کرده و استفاده کنید.

شکلات صبحانه خانگی 

آخرین آموزش ها
برترین ها