haraj logo
جستجو

دنت خانگی

مواد لازم :
نشاسته ذرت : 8 قاشق غذاخوری شکر : 10 قاشق غذاخوری کره : 1 قاشق غذاخوری گلاب : 1 قاشق غذاخوری شیر : 4 پیمانه زعفران دمکرده : 4 قاشق غذاخوری

یکی از دسرهای خوشمزه و پر طرفدار  و سنتی  و قدیمی که در میان همه گروههای سنی بخصوص کودکان طرفداران زیادی دارد و در واقع با شیر و نشاسته و شکر و  کره و گلاب و با طعمها و رنگهای مختلف درست می شود و بسیار خوشمزه و مقوی است و اصالت ان به مازندران بر می گردد، دسر دنت (مشکوفی) است. این دسر همانطور که همه ما می دانیم در تمام سوپر مارکتها وجود دارد و فروخته می شود و به صورت اماده قابل تهیه است. اما از انجا که دسر خانگی مانند غذای خانگی و دیگر محصولات خانگی از سلامت غذایی و ارزش غذایی بالاتری برخوردار است و نیز از لحاظ هزینه به صرفه تر است، پس می توان با یادگیری طریقه درست کردن این دسر خوشمزه و پر طرفدار  در منزل و به صورت خانگی ف کمک زیادی به اقتصاد خانواده کرد.

در این مطلب طرز تهیه دسر دنت خانگی که با نام مشکوفی نیز شناخته می شود را برایتان می نویسم و امیدوارم این غذا را در منزل تهیه کنید و از خوردن ان لذت ببرید.در صورتی که این دسر را با همین مواد و به همین روش که در زیر برایتان نوشتم اما بدون شیر درست کنید دسر شما مسقطی می شود.


ابتدا و در شروع برای تهیه دنت، ابتدا داخل یک قابلمه 4 پیمانه شیر را می ریزیم و سپس 8 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را به قابلمه شیر اضافه می کنیم و ان را هم می زنیم تا نشاسته کاملادر شیر حل شود و یکدست شود. سپس وقتی کامل نشاسته در شیر باز شد قابلمه را روی شعله گاز می گذاریم و زیر قابلمه را روشن می کنیم و منتظر می شویم تا شیر گرم شود و در این مدت مدام مواد داخل قابلمه را هم می زنیم تا ته نگیرد و نسوزد.


سپس در ادامه برای تهیه دسر، در این مرحله برای طعم دار شدن دسر به ان گلاب اضافه می کنیم (در صورت تمایل می توان بجای گلاب از وانیل و یا هل  و یا... نیز استفاده کرد که اختیاری است و در نتیجه دسر با طعمهای مختلف درست می شود).


سپس در ادامه برای تهیه دسر،  در این مرحله 1 قاشق غذاخوری کره را داخل قابلمه شیر  و  نشاسته  می ریزیم و ان را با مواد خوب مخلوط می کنیم و هم می زنیم تا کره در شیر ذوب شود و کاملا مخلوط شود و  شیر ما کاملا یکدست شود. 


سپس در ادامه برای تهیه دسر، در این مرحله مقداری زعفران دمکرده غلیظ اماده می کنیم و برای خوش رنگ شدن و زعفرانی شدن دسر به ان اضافه می کنیم و ان را با مواد داخل قابلمه مخلوط می کنیم. (در صورتی که بخواهیم دسر با طعمها و رنگ های دیگر داشته باشیم می توانیم پودر کاکائو و یا نسکافه را  در اب حل کنیم و به مواد اضافه کنیم و یا از رنگ های خوراکی مختلف در این  دسر اضافه کنیم و با ان مخلوط کنیم که اختیاری است).


سپس در ادامه برای تهیه دسر، در این مرحله وقتی زعفران به طور یکنواخت در شیر حل شد زیر گاز را ملایم می کنیم و سپس 10 قاشق غذاخوری شکر را به مواد داخل قابلمه اضافه می کنیم (مقدار شکر بسته به ذائقه می تواند متغیر باشد و زیاد یا کم شود) و ان را با مواد خوب مخلوط می کنیم تا بطور کامل در شیر حل شود و دسر ما شیرین شود. انقدر به هم زدن ادامه می دهیم تا غلظت دسر کم کم زیاد شود و شبیه ماست غلیظ  و یا بعبارتی فرنی شود.

دنت خانگی


سپس در ادامه برای تهیه دسر، در این مرحله وقتی دسر به غلظت مناسب رسید (هر چه دسر سر گاز بیشتر جوش بخورد غلیظ تر می شود و هر چه دسر غلیظ تر شود ژله ای تر و خوشمزه تر می شود)، زیر گاز را خاموش می کنیم و دسر را در ظرف مناسب می ریزیم و روی ان را با مواد دلخواه تزیین می کنیم و ان را برای عصرانه همراه خانواده  میل می کنیم . نوش جان شما هاراجی های عزیز.

دنت خانگی

آخرین آموزش ها
برترین ها