haraj logo
جستجو

نان همبرگر

مواد لازم :
آرد سفید : 650 گرمنمک : یک قاشق غذاخوریشکر قهوه ای : 2 قاشق چایخوریکره : 50 گرممایه خمیر : 15 گرمشیر : 400 میلی لیترتخم مرغ : 1 عددکنجد : مقداری

این نان سفید مغذی با سطحی کنجدی و برشته برای ساندویچ ها بسیار عالی می باشد و  نتیجه کار شما حیرت انگیز است! با این مقدار مواد اولیه می توانید 18 عدد نان همبرگر درست کنید.


آرد و نمک و شکرقهوه ایی را داخل یک کاسه بزرگ بریزید و با هم ترکیب کنید سپس کره را اضافه کنید و با نوک انگشتان دست مالش دهید تا مخلوط به صورت گوله گوله دربیاید. 

نان همبرگر


15 گرم مایه خمیر را در یک کاسه بریزید و شیر نیم گرم را به آن اضافه کنید و به آرامی هم بزنید. در کاسه ایی کوچک یک عدد تخم مرغ را بشکنید و کاملا بهم بزنید تا نرم و کشدار شود و تخم مرغ زده شده را به مایه شیر و خمیر ترش اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا مایع رقیقی حاصل شود. 

نان همبرگر


محلول شیر و تخم مرغ و مایه خمیر ترش را به ظرف حاوی آرد و کره بیافزایید و همه مواد را با هم ترکیب کنید تا خمیری نرم و بدون چسبندگی حاصل شود اگر احساس میکنید که خمیر چسبنده است باز هم آرد اضافه کنید تا جایی که خمیر به دست نچسبد. هرگاه احساس کردید خمیر خشک و شکننده شده کم کم شیر نیم گرم اضافه کنید. خمیر مطلوب را به مدت 10 دقیقه ورز داده سپس به مدت 1 ساعت استراحت دهید.

نان همبرگر


خمیر را از سلفون خارج کرده و روی یک سطح آرد پاشیده قرار دهید و خمیر را به 18 تکه مساوی تقسیم کنید هر خمیر را گرد کنید و اندکی با کف دست روی سطح آن ها فشار وارد کنید و مقداری کنجد بپاشید.

نان همبرگر

خمیرهای نان را داخل سینی فر گذاشته و درون فر با دمای 230 درجه سانتی گراد(450 درجه فارنهایت) به مدت 5-10 بپزید تا نرم و طلایی شوند.   

نان همبرگر

آخرین آموزش ها
برترین ها