haraj logo
جستجو

همبرگر مخصوص

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 200 گرمروغن مایع : 1/4 پیمانهپیاز : 2 عدددارچین : 1/3 قاشق چایخورینمک : 1 قاشق چایخوریفلفل سیاه : 1 قاشق چایخوریفلفل سفید : 1/2 قاشق چایخوریفلفل قرمز : 1/3 قاشق چایخوریجوز هندی : 1 قاشق چایخوریپودر سیر : 2 قاشق غذا خوریپودر پیاز : 2 قاشق غذا خوریآویشن : 1 قاشق چایخوریزنجبیل : 1 قاشق چایخوریزردچوبه : 2 قاشق چایخوریپودر خردل : 1/2 قاشق چایخوریخیارشور : 4 عددگوجه : 2 عددکاهو : 4 برگسس مایونز : 4 قاشق غذا خوریسس تند : 4 قاشق غذا خوریپودر نان : 200 گرمنان برگر : 4 عددزرده تخم مرغ : 1 عدد

دستور تهیه همبرگر را تا کنون بارها دیده و در منابع مختلف مطالعه کرده اید؛ اما این دستور آشپزی را هرگز از خاطر نخواهید برد، دلیل آن ساده است؛ چون این روش پخت همبرگر را در هاراج میخوانید. در واقع اصل تهیه یک همبرگر خوشمزه، به کار بردن ادویه ی مناسب و رعایت کردن مقدار مواد است. و مهم ترین اصل ورز دادن گوشت به اندازه ی کافی است. هر چقدر بیشتر گوشت را ورز دهید، برگر های بهتری تهیه میکنید.

برای تهیه همبرگر خانگی خوشمزه، 400 گرم گوشت از قسمت های چرب گاو را درشت، چرخ کنید. میزان چربی گوشت بسیار مهم است چون در گریل کردن، از هیچ چربی یا روغن اضافه ای استفاده نمیشود. در یک ظرف جداگانه 2 عدد پیاز درشت را ریز رنده کنید و آب آن ها را بگیرید. پیازهای رنده شده را به گوشت اضافه کنید. پودر نان را در یک کاسه بریزید و تمام ادویه ها را با آن ترکیب کنید. وقتی که خوب با هم ترکیب شدند آنها را به گوشت و پیاز اضافه کنید. هنگام اضافه کردن پودر نان و ادویه ها به گوشت آنها را باید با دست ورز دهید. آنقدر این کار را انجام دهید تا خمیر نرم و یک دستی حاصل شود که قابل شکل دهی است. اگر سفت شده بود کمی روغن مایع به آن اضافه میکنیم. در ریختن روغن مایع اصلا افراط نکنید. این فقط برای نرم شدن گوشت است. پودر نان حتما باید دو بار الک ریز شده باشد و بسیار نرم باشد، در غیر این صورت گلوله گلوله میشود و در گوشت مشخص خواهد بود و زیر دندان حس میشود. در نهایت یک عدد زرده ی تخم مرغ را به مواد اضافه میکینم و خوب میکس میکینم. نحوه ی ورز دادن بسیار مهم است. طوری مواد را میکس کنید که  تمام قسمت های آن ورز داده شود و طعم ادویه ها به طور یکسان در همه جا پخش شود.

 یک نایلون فریزر را از وسط نصف کنید و روی میز کار پهن کنید. به اندازه ی 100 گرم از گوشت را با دست گلوله کنید و روی نایلون فریزر قرار دهید، سپس سمت دیگر نایلون فریزر را روی گوشت برگردانید و با دست آن را پهن کنید. شکل که گرفت 15 دقیقه در یخچال بگذارید تا کمی خودش را بگیرد. 

همبرگر مخصوص

 گریل را روشن کنید با یک اسفنج یا دستمال تمیز کمی روغن به میله های آن بزنید که همبرگر به آن نچسبد. همبرگر ها را روی گریل بگذارید. هر بار که چربی ناشی از گوشت روی آتش میریزد برگر ها را بلند کنید تا نسوزند 2 دقیقه برای هر طرف کافی است اگر مدت بیشتری میخواهید گریل کنید نهایتا 2/5 دقیقه هر طرف را گریل کنید.

همبرگر مخصوص

نان مخصوص برگر را از وسط به دو نیم کنید. روی سطح پایین مقداری سس مایونز بمالید و یک برگ کاهو را در حالی که قسمت سفت وسط آن را میشکنید، صاف کنید روی نان بگذارید. گوجه ها را با چاقوی تیز بسیار نازک به صورت گرد برش بدهید و روی کاهو بگذارید. خیار شورها را به حالت اشکی برش دهید و روی گوجه ها بگذارید در نهایت همبرگر را قرار دهید و سس تند روی آن بزنید. قسمت بالایی نان برگر را روی همبرگر بگذارید و با مقداری خلال سیب زمینی سرو کنید. نوش جان

آخرین آموزش ها
برترین ها