haraj logo
جستجو

حلوای مجلسی

مواد لازم :
آرد گندم : یک لیوانآرد برنج : یک لیوانآرد نخودچی : یک لیوانروغن مایع : دو سوم لیوانکره : 50 گرمشکر : دو لیوانآب : دو لیوانگلاب : یک دوم لیوانهل : یک قاشق مرباخوریزعفران دمکرده : سه قاشق غذاخوریوانیل : به میزان کمخلال پسته : کمی برای تزئینپودر نارگیل : کمی برای تزئین


در ابتدا شکر و آب را در داخل قابلمه میریزیم و می گذاریم بجوشد و شکر کاملا آب شود. زعفران را که قبلا دم کشیده به همراه هل به آب و شکر اضافه می کنیم. صبر می کنیم تا 5 دقیقه بجوشد. در آخر گلاب و وانیل را اضافه می کنیم و زیر گاز را خاموش می کنیم و در کنار قرار می دهیم تا خنک شود. می توانید فقط یکی از وانیل و گلاب و هل را در این مرحله استفاده کنید.

حلوای مجلسی

 

 حلوای مجلسی


آرد گندم را چهل و پنج دقیقه با شعله ی کم تفت می دهیم. حتما مدام تفت دهید تا نسوزد. رنگ آرد باید شکلاتی شود. بعد آن را کنار می گذاریم و آرد برنج  و آرد نخودچی را هم جداگانه به مدت ده دقیقه تفت می دهیم. بعد روی هر کدام هر کدام را که آخر تفت داده اید بقیه آرد ها را هم اضافه کنید و مخلوط کنید. حالا نوبت اضافه کردن روغن وکره به آرد هاست. همه ی مواد را تفت می دهیم. زمان تفت دادن باید ده دقیقه شود. برای اینکه حلوا نسوزد حتما شعله کم باشد و مدام تفت داده شود. باید صبر و حوصله ی زیادی به خرج دهید چون درست کردن حلوا، کار زمان بری هست.

حلوای مجلسی


شربتی را که در اولین مرحله درست کرده ایم را کم کم به آرد ها اضافه می کنیم و همزمان مخلوط می کنیم. در آخر وقت حلوا شد می توانید آن را در قالب های مختلف بریزید یا در سینی و ظرف دلخواهتان برزید و با خلال پسته و پودر نارگیل تزئین کنید.

حلوای مجلسی

آخرین آموزش ها
برترین ها