haraj logo
جستجو

رول حلوا با نان میکادو

مواد لازم :
نان میکادو : مقدار کافیروغن مایع : مقدار کافیارد : 1 لیواناب : 1 لیوانگلاب : نصف لیوانشکر : 1 لیوانزعفران دمکرده : مقدار کافی

حلوا در واقع یک دسر خوشمزه و راحت و پای ثابت مراسم عزاداری و مراسم مذهبی و نذری و...... می باشد که درست کردن ان خیلی ساده است و زمان بر نیست و در زمان خیلی کم با مواد ساده و ابتدایی و در دسترس همه( ارد و شکر و اب و زعفران و...... ) درست می شود. حلوا را یا به صورت ساده و روتین ان می توان درست کرد و یا به شکلهای تزیینی با مواد مختلف می توان درست کرد.

مثلا یکی از شکلهایی که حلوا را می توان درست کرد به صورت رولی با نان میکادو  می باشد. در واقع این مدل از حلوا یکی از شکلهای مجلسی و زیبای حلواست. در اینجا طرز تهیه حلوا رولی را  با نان میکادو برایتان می نویسم و امیدوارم ان را تهیه کنید و از خوردن ان لذت ببرید.


ابتدا برای تهیه حلوا رولی حلوا را تهیه می کنیم و سپس ان را رول می کنیم. برای این منظور ابتدا سراغ تهیه شربت حلوا می رویم و ا لیوان اب را همراه با نصف لیوان گلاب و 1 لیوان شکر و مقدار دلخواه زعفران دمکرده داخل یک قابلمه می ریزیم و ان را روی گاز می گذاریم و زیر قابلمه را روشن می کنیم. سپس همه مواد را خوب با هم مخلوط می کنیم و هم می زنیم تا شکر خوب حل شود. وقتی خوب مواد روی گاز جوشید و غلظت و قوام مناسبی پیدا کرد، زیر گاز را خاموش می کنیم. سپس سراغ اماده کردن ارد می رویم.


سپس در ادامه روند تهیه حلوا در این مرحله ا لیوان ارد را داخل یک قابلمه می ریزیم و ان را روی حرارت می گذاریم وزیر پاز را روشن می کنیم و ارد را  درون قابلمه تفت می دهیم و مدام هم می زنیم تا بوی خامی ارد گرفته شود و رنگش تغییر کند و ارد سبک شود (مدام آرد را هم می زنیم تا نسوزد و رنگش تیره نشود پون اگر ارد بسوزد حلوای ما بوی سوختگی می گیرد).

 رول حلوا با نان میکادو


سپس در این مرحله روغن مایع را به مقدار کافی به ارد اضافه می کینم و ان را با ارد خوب مخلوط می کنیم و به هم زدن ادامه می دهیم تا رنگ حلوا قهوه ای روشن و یا بعبارتی طلایی شود و غلظت ان مانند ماست شیرین شود. سپس شربت تهیه شده در مرحله اول را ارام ارام به ارد اضافه می کنیم و  آن را هم می زنیم و خوب مخلوط می کنیم و هم می زنیم تا حلوا جمع شود و حلوا به روغن بیفتد. اکنون حلوای ما اماده است. ان را کنار می گذاریم و سراغ نان میکادو می رویم. ( در صورت تمایل می توان بجای روغن مایع از کره در تهیه حلوا استفاده کرد که حلوا خوشمزه تر شود و یا از ترکیب کره و روغن مایع استفاده کرد ).


سپس در این مرحله  نان میکادو را روی یک سطح صاف قرار می دهیم و زیر ان را نایلون می اندازیم و  حلوا را به صورت داغ روی نان میکادو می ریزیم و ان را با لیسک یا کفگیر و یا پشت قاشق روی نان میکادو پخش می کنیم. البته بهتر است نان میکادو را از زیر قبل از رول کردن با کمک ابپاش کمی خیس کنیم تا هنگام رول کردن ، نان میکادو نشکند و خرد نشود و رول کردنش آسانتر شود.

 

رول حلوا با نان میکادو


سپس در این مرحله نان میکادو را رول می کنیم و نیم ساعت ان را داخل یخچال قرار می دهیم تا حلوا خنک شود و رولها خودش را بگیرد. سپس بعد از نیم ساعت حلوای خنک شده را از یخچال بیرون می آوریم و ان را با چاقوی تیز به صورت رولهایی با فاصله 2 سانتی متر از هم برش می زنیم و ان را در صورت تمایل با پودر نارگیل و یا پودر پسته و یا شکلات ذوب شده و گردو خرد شده......   تزیین می کنیم (اختیاری).

 

رول حلوا با نان میکادو


اکنون حلوای ما اماده است. ان را در یک ظرف مناسب می چینیم و در مجالس  و مهمانی ها بعنوان دسر می خوریم.. نوش جان

رول حلوا با نان میکادو

آخرین آموزش ها
برترین ها