haraj logo
جستجو

سبزیجات کبابی با پاستا و چاشنی چدار

مواد لازم :
کلم بروکلی : 100 گرمفلفل دلمه ای قرمز : 1 عدد کوچککدو زرد : 1 عددهویج : 1 عددپاستا : نصف یک بستهنمک و فلفل : به مقدار لازمروغن : به مقدار کافیپودر سیر : نصف قاشق چایخوریپنیر چدار : 1 فنجانآرد سوخاری : مقداریآویشن خشک : مقداریکره : 2 قاشق غذاخوریآرد سفید : 2 قاشق غذاخوریشیر : 1 فنجان

پخت این غذا مراحل زیادی دارد ولی مزه اش فوق العاده است و به امتحانش می ارزد... پس از میل کردن آن خستگی از تنتان در می آید!

 این غذا به دلیل استفاده از انواع سبزیجات، آنتی اکسیدان آن زیادی دارد. حتی می توانید به دلخواه تنوع سبزیجات آن را بالا ببرید مثلا قارچ را هم اضافه کنید. 


ابتدا باید سبزیجات را در فر کباب کنید. 

100 گرم کلم بروکلی را از هم باز کنید تا به شکل گل های کوچک از هم تفکیک شوند، سپس بشویید و کنار بگذارید.

1 عدد فلفل دلمه ایی قرمز را بشویید، تخم آن را در بیاورید و سپس به قطعات کوچک خردش کنید. 

1 عدد کدو زرد داریم اگر به آن دسترسی ندارید از کدو سبز استفاده کنید؛ کدوی زرد خرد شده در ترکیب با سایر سبزیجات رنگ زیبایی به غذا می دهد. 

1 عدد هویج را بتراشید، بشویید و خردش کنید. 

سبزیجات خرد شده را باید اکنون در یک سینی فر بریزید، یک سینی فر بزرگ را بیاورید کف آن یک کاغذ روغنی مرغوب بی اندازید و سبزیجات را روی کاغذ روغنی پخش کنید به طوری یکسان در سینی پخش شده و روی هم تلمبار نشوند. سپس روی کل سبزیجات اندکی نمک و فلفل و آویشن خشک بپاشید؛ فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کنید و سینی حاوی سبزیجات را در طبقه وسط به مدت 10-15 دقیقه قرار دهید بهتر است یکبار سینی را دربیاورید و سبزیجات را جا به جا کنید و دوباره داخل فر بگذارید تا سبزیجات خرد شده به طور یکنواخت کباب شوند، از ظاهر آن ها مشخص است که برشته شده اند.

پس از مدت زمان گفته شده فر را خاموش کنید و سینی را خارج کنید و کناری بگذارید و بروید سراغ گام های بعدی:


در این مرحله پاستا را بپزید، از پاستای کوچک لوله ایی استفاده کنید، در قابلمه ایی تا نیمه آب ریخته و روی گاز قرار دهید تا آب به قل خوردن بی افتد کمی نمک و روغن به آب اضافه کنید و نصف یک بسته پاستای لوله ایی را داخل آن بریزید و اجازه دهید تا پاستا کامل بپزد. پاستاها که پخته و حجیم شدند آن ها را آبکش نمایید و داخل آبکش بریزید تا آب اضافی آن ها برود. 

پاستای پخته شده را داخل یک کاسه بریزید، سبزیجات کبابی را از کاغذ روغنی جدا کنید و داخل ظرف پاستا بریزید و شروع کنید به مخلوط کردن پاستا با سبزیجات کبابی، با دو قاشق از دو طرف مواد را با هم مخلوط نمایید. 

 

سبزیجات کبابی با پاستا و چاشنی چدار

حالا باید چاشنی چدار را درست کرده و به مواد قبل اضافه کنید، در واقع خوشمزگی این غذا به همین چاشنی است؛ پنیر چدار که رنگی نارنجی دارد اغلب به صورت قالبی است که باید آن را رنده کرده و بعد مورد استفاده قرار دهید این پنیر حالت کشداری به این این چاشنی و کل غذا می دهد.حالا باید چاشنی چدار را آماده کنید؛ 1 فنجان شیر را داخل یک تابه بریزید سپس 2 قاشق غذاخوری کره و مقداری نمک و فلفل و پودر سیر به آن اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید کمی که شیر گرم شد و کره ذوب شد دو قاشق آرد سفید را کم کم اضافه کنید و مثل فرنی درست کردن به همزدن ادامه دهید تا آرد گوله گوله نشود و شیر قوام بیاید در آخر 1 لیوان پنیر چدار رنده شده را داخل مواد قبل ریخته و شروع به همزدن کنید. 

سبزیجات کبابی با پاستا و چاشنی چدار

چاشنی چدار آماده شده به ترکیب پاستا و سبزیجات کبابی اضافه کنید و شروع کنید به مخلوط کردن همه مواد باهم. 


از یک قابلمه چدنی نسوز استفاده کنید همه مواد قبل را داخل آن بریزید تا پر شود، سپس روی مواد آرد سوخاری، کمی پنیر چدار و مقداری آویشن بپاشید و ظرف را داخل فر با دمای 150 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه قرار دهید تا سطح آن طلایی و برشته شود. 

پس از مدت زمان گفته شده ظرف را از فر خارج کنید و با قاشق در مواد بزنید می بینید که سبزیجات کاملا با چاشنی و پاستا مخلوط شده و پخته و نرم شده اند حالا با لذت بسیار میل کنید.     

سبزیجات کبابی با پاستا و چاشنی چدار

 

آخرین آموزش ها
برترین ها