haraj logo
جستجو

سبزیجات گریل شده

مواد لازم :
بلال : یک عددگوجه فرنگی : یک عددپیاز : یک عددهویج : یک عددسیب زمینی : یک عددنمک و فلفل : به میزان لازمآبلیمو : دو ق غجعفری : دو ق غریحان : دو ق غروغن زیتون : 5 ق غبادمجان : یک عددکدو سبز : یک عددکره : مقداری

سلام به همه هاراجیای عزیز و همراهان گرامی

امیدوارم حالتون خوب بوده باشه و حسابی سرحال باشید

امروز میخوام یه غذای خیلی خیلی مفید بهتون اموزش بدم. این غذا برای افرادی که رژیم غذایی کاهش وزن دارن بسیار مناسب است و همچنین کسانی که میخواهند برنامه غذایی سالمی داشته باشند این غذا را می توانند در برنامه غذاییشان بگنجانند.

اسم این سبزیجات گریل شده می باشد.

همیشه سعی کنید از سبزیجات تازه استفاده کنید تا ارزش غذایی اش حفظ شود.

میوه ها و سبزیجات به غذایی که می خوریم مزه و رنگ و ویتامین و مواد معدنی و فیبر اضافه می کند. کیفیت محصولی که دارید خریداری می کنند به طور مستقیم بر روی کیفیت غذایی که میخواهید با ان درست کنید تاثیر می گذارد. چه کسی می خواهد یک سالاد پلاسیده با یک کاسه میوه تیره و چروک بخورد؟ نشانه یک غذای خانگی خوب کیفیت میوه و سبزیجات است که می خرید. همیشه برای درست کردن انواع غذاها از بهترین مواد استفاده کنید.

هنگامی که انتخاب میوه ها و سبزیجات چند قانون وجود دارد که در همه جای دنیا باید انها را رعایت کرد. از خرید محصولاتی که لکه قهوه ای و یا پوست چروک دارند و یا میوه و سبزیجاتی که خیلی تازه به نظر نمی رسند اجتناب کنید.

سبزیجاتی مانند پیاز، موسیر و سیر و سیب زمینی باید سفت باشند و فراورده هایی که نرم هستند احتمالا کیفیت خود را از دست داده اند.

وقتی صحبت از سبزیجات به میان می اید، حتی انهایی که سبزی دوس ندارن هم، شیفته نوع گریل شده ی ان می شوند.

علاوه بر ان گریل کردن سبزی ها ساده و سریع است.


بادنجان و کدو سبز را قبل از گریل کردن از طول به ضخامت دو الی سه سانتی متر برش دهید.

با برس روی انها روغن بمالید و ادویه بزنید و به مدت 15 الی 20 دقیقه انها را گریل کنید تا ترد شوند و هرزگاهی جا به جایشان کنید. برای عطر و طعم بیشتر ابتدا انها را در ترکیب سه به یک روغن/سرکه به همراه نمک و فلفل و شاید کمی سس خردل ملایم دیجون به مدت پانزده دقیقه قبل از گریل کردن بخوابانید.

سبزیجات گریل شده


بلال ها را به مدت بیست دقیقه یا تا زمانی که ترد شوند، گریل کرده و گاهی ان ها را زیر گریل جا به جا کنید. انها را با کره اب شده و سبزی های معطر و مقداری ابلیمو تازه طعم دار کنید.


ابتدا سیب زمینی های بدون لک و خرابی را برمیداریم و زیر اب سرد تمیز میشوییم تا از هرگونه گل و خاکی تمیز شود. سپس به کمک پوستکن، سیب زمینی ها را پوست می کنیم. علاوه بر ان پیاز و هویج را هم پوست می کنیم و می شوییم . سبزیجات را به اندازه های مساوی تقسیم می کنیم و داخل اب جوش میریزیم تا ترد و پخته شوند. بعد از ترد شدن اب داغ ان را خالی کنید و انهارا زیر اب سرد بگیرید تا پخت انها متوقف شود و خوب ابکشی کنید. سپس هر کدام را در ظرفی بریزید و رویشان ابلیمو، روغن زیتون و نمک و فلفل و غیره بپاشید و داخل فویل بپیچید و بگذارید ده الی پانزده دقیقه گریل شوند.


حتی می توانید قبل از گریل کردن انها را به سیخ بکشید و داخل گریل بگذارید.

 

سبزیجات گریل شده

 


گوجه فرنگی های سفت و سالم را بردارید و تمیز بشویید. سعی کنید از گوجه های نرم استفاده نکنید چرا که در هنگام گریل کردن له می شوند.

بعد از شستن گوجه ها انها را داخل ابکش مناسبی قرار دهید و اجازه بدهید تا ابش گرفته شود و یا با دستمال حوله ای ان را خشک کنید. سپس به کمک یک چاقوی تیز گوجه فرنگی را به قطعات دو الی سه سانتی متری تقسیم کنید. با کمک برس مخصوص اشپزی روی گوجه ها روغن زیتون بمالید. مقداری ریحان و یا جعفری خشک شده ، نمک و فلفل سیاه بپاشید و اجازه دهید مزه هایشان به خورد هم برود.

انها را در کل حدود پنج دقیقه الی هفت دقیقه گریل کنید. در این بین فقط و فقط یکبار گوجه ها را جا به جا کنید زیرا جا به جا کردن زیاد گوجه فرنگی موجب له شدن انها می شود.

آخرین آموزش ها
برترین ها