haraj logo
جستجو

کباب ماهی آزاد

مواد لازم :
ماهی : 1عددسس گوجه : نصف استکانفلفل : به مقدارلازمکره : 100گرمجعفری : به مقدارلازمتخم مرغ : 3عددنمک : به مقدارلازمزعفران دمکرده : یک پیمانهلیمو ترش : 2عدد


ماهی را کاملا بشویید. برخی همراه با آب از مایع هم استفاده میکنند کاملا ماهی تمیز شده و قابل استفاده میشود. ماهی ها را پس از شستن بسیار دقیق خشک کنید.

کباب ماهی آزاد


ماهی را در داخل ظرفی قرار بدهید. سپس ماهی را کاملا با کره چرب کنید. دوطرف ماهی با کره بشود. حالا سس گوجه و فلفل و نمک و مقداری کره را با یک دیگر مخلوط کنید. ماهی را در این سس قرار بدهید. سپس در مدت زمان 15دقیقه در فر قرار دهید.تا کمی بپزد.


حالا ماهی را از فر در بیاورید. زعفران را کاملا ساییده و بگذارید دم بکشد. سپس زعفران را با تخم مرغ مخلوط کنید. حالا با قلم مو این مخلوط زعفران و تخم مرغ را روی ماهی بمالید. دوطرف ماهی را کاملا آغشته با این سس کنید و دوباره در فر قرار دهید. بگذارید تا ماهی کاملا طلائی رنگ شود. آن را از فر خارج کنید و با لیمو ترش وجعفری تزیین کنید و کاملا با خوشمزگی بسیار زیاد ماهی کبابی میل کنید.

کباب ماهی آزاد


ماهی کبابی را میتوانید با ماهی های دیگر هم تهیه کنید اما ماهی آزاد بسیار خوشمزه است. کباب کردن ماهی لذت خوردن را دو چندان میکند.

هاراجی های عزیز هنگام کباب کردن ماهی اجازه دهید تا ماهی آزاد کاملا مغز پخت شود در غیر این صورت طعم خود را از دست خواهد داد. کباب ماهی آزاد را هم میتوان را در مجالس به کار برد و موادی که برای تزیین به کار میبرید بستگی به ذائقه خودتان دارد.

نوش جان.

آخرین آموزش ها
برترین ها