haraj logo
جستجو

کباب کوبیده مرغ با زعفران

مواد لازم :
گوشت مرغ چرخ کرده : 1 کیلوگرمپیاز : 5 عددزعفران دمکرده : به میزان لازمفلفل قرمز : به میزان لازمکره : 100 گرمآویشن : نصف قاشق غذاخوریجوش شیرین : 1 قاشق مرباخوریآرد سوخاری : 1 قاشق غذاخوریپودر شوید : 1.5 قاشق مرباخورینمک : به میزان لازم

امروز میخوام براتون کباب کوبیده مرغ رو درست کنم. کباب کوبیده غذای خیلی لذیذ و پرطرفداریه و درسته که با گوشت گوساله و گوسفند درست می شه ولی اگه در دسترس نبود میشه با گوشت مرغ هم میشه کباب کوبیده درست کرد. بخاطر میزان کالری کمتری که کباب کوبیده مرغ نسبت به کباب کوبیده گوشت داره برای همین این غذا رو می شه رژیمی هم تلقی کرد.

کباب کوبیده مرغ بخاطر استفاده از زعفران شکل زیبایی داره و چون نرم تر از گوشت گوسفند هست زودتر آماده میشه.

کباب کوبیده مرغ با زعفران


اول از همه گوشت مرغ را چند دور چرخ می کنیم تا کاملا یکدست شود و وقتی میخواهیم به بقیه مواد اضافه کنیم خوب در آن ها مخلوط شود. در این غذا من از پودر شوید استفاده کردم که شما می تونید بجای اون از سبزی های دیگری که بوی خوبی دارند استفاده کنید مثل نعناع یا ریحان که مزه گوشت مرغ را عالی می کنن. توصیه اکید می کنم که این سبزیجات باید خشک و پودر شده استفاده شوند تا طعم مرغ را عوض کنند.


پیاز ها را پوست می گیریم و به شکل ریز رنده می کنیم. پیاز را در صافی می ریزیم و آب آن را جدا می کنیم و فقط از تفاله آن استفاده می کنیم. توجه داشته باشید که استفاده از آب پیاز باعث شل شدن گوشت مرغ می شود و موقع به سیخ کشیدن گوشت از سیخ جدا می شود و می ریزد برای همین استفاده از آب پیاز کار خیلی عاقلانه ای به نظر نمیاد.

کباب کوبیده مرغ با زعفران


در ظرفی گوشت مرغ چرخ کرده را می ریزیم و پیاز ها را به آن اضافه می کنیم. با دست مواد را در هم مخلوط می کنیم. مواد را دو ساعت در یخچال می گذاریم و استراحت می دهیم.


مخلوط گوشت مرغ را از یخچال بیرون می آوریم و به آن نمک، جوش شیرین، پودر شوید، آویشن و فلفل قرمز را اضافه کرده، مخلوط می کنیم. در این مرحله بجای فلفل قرمز می توانید از فلفل سیاه نیز استفاده کنید تا مزه تندی در غذا کمتر از آن احساس شود.


اگر تشخیص دادید که کباب شل است باید یک قاشق آرد سوخاری اضافه کنید و مخلوط کنید تا شلی آن از بین برود. یادتان باشد میزان استفاده از آرد سوخاری نباید زیاد شود چون رنگ کباب را تغییر می دهد و طعم کباب را ناخوشایند می کند.


حالا باید مایه کباب را به سیخ بکشیم برای این کار اول باید توجه داشته باشیم که وزن هر کباب را بیشتر از 80 گرم نکنیم تا به خوبی به سیخ بچسبد و نریزد و موقع کباب کردن هم مواظب باشیم تا کباب ها نسوزد چون گوشت مرغ زودتر از بقیه گوشت ها پخته می شود.


برای تهیه سس کباب باید کره را ذوب کنیم و روی زعفران دمکرده بریزیم تا مخلوط شود و وقتی سیخ های کباب را آماده کردیم با قلمو به سس بزنیم و روی مایه بکشیم تا رنگ و عطر زعفران را به خود بگیرد.


وقتی سیخ کباب ها را روی زغال کباب می کنیم باید منتظر بمانیم تا آتش زغال فروکش کند تا گوشت مرغ را زود پخته می شود را نسوزاند.

کباب کوبیده مرغ با زعفران


سیخ را روی منقل می چینیم و در زمان کمی آن ها را زیرو رو می کنیم تا گوشت هر دو طرف سفت شود و از سیخ نریزد چون پخته شدن یک طرف کباب مرغ و نپخته بودن طرف دیگر باعث می شود که کباب از سیخ بریزد.


وقتی که کباب کوبیده مرغ آماده شد آن را با نان یا کنار برنج سرو می کنیم. مطمئنم که رنگ زیبایی که زعفران به این غذا می دهد و عطر خوبی که به لطف طعم دهنده ها ایجاد شده، حتما یک غذای مجلسی عالی را برای شما به ارمغان می آورد و مهمان ها را نیز راضی خواهد کرد.

این دستور در تیم خوب هاراج تهیه شده بود که امیدوارم دوست داشته باشید. روزتون خوش

کباب کوبیده مرغ با زعفران

آخرین آموزش ها
برترین ها