haraj logo
جستجو

مرغ شکم پر کباب شده

مواد لازم :
کره : 40 گرمتخم مرغ : یک عددمرغ : یک عددنمک و فلفل : میزانیروغن : میزانیاب مرغ : 120 میلی لیترسیب زمینی : یک عددسیر : یک حبهلیموترش : یک عددلیمو ترش : یک عددآویشن : یک ساقهجعفری : مقداریترخون : مقداریرزماری : مقداری

با نام خداوند بخشنده

سلام سلام به همه هاراجیای گل و گلاب 

امیدوارم حسابی سرحال و قبراق باشید.

امروز اینجام تا باهم یه غذای شیک درست کنیم.

اسم این غذا مرغ شکم پر کباب شده هستش. این نوع مرغ، غذایی بسیار شیک و مجلل واسه مناسبتای خاص و یا مهمونیاتون هست. میتونید این غذارو درست کنید و با با عزیزانتون نوش جان کنید و لذت ببرید.

در این غذا از مقدار بسیار کمی روغن استفاده شده بخاطر همین کاملا رژیمی محسوب میشه و برای کسایی که رژیم لاغری دارن بسیار مناسب هستش.

با من همراه باشید تا این غذای خوشمزه رو درست کنیم:


ابتدا مواد اولیه مورد نظرتون رو اماده و اندازه گیری کنید. سپس کنار دستتون قرار بدین تا چیزیو از قلم نندازین و به سرعت مراحل کارمون پیش بره.

ابتدا فر رو روی دمای 240 درجه سانتی گراد تنظیم کنید و روشنش کنید تا داغ بشه. 


هیچ وقت مرغ رو با دمای پایین کبابی نکنید چون در نهایت مرغ وارفته ای خواهید داشت.

حالا یک عدد مرغ با وزن دو الی دو کیلو نیم را کاملا تمیز بشویید و جگر و دل مرغ را خارج نموده و کنار بگذارید. میتوانید جگر و دل مرغ را بسته بندی کنید و در فریزر بگذارید و بعدا خوراک خوشمزه ای با ان درست کنید.

مرغ را درون ابکش مناسبی قرار دهید تا اب ان گرفته شود. حالا با دستمالی مرغ را کاملا خشک کنید.

سیب زمینی را بشویید تا گل و خاک ان پاک شود، حالا پوست بکنید و به صورت حلقه ای برش بزنید و کنار بگذارید.

سیر را پوست بکنید و ساطوری خوردش کنید و بعد هم پیاز را پوست کنده و ریز خورد کنید.

 مرغ شکم پر کباب شده


آب لیمو را بگیرید و سپس نمک و فلفل و سیر و آویشن خورد شده را باهم مخلوط کنید. ازین مخلوط به داخل شکم مرغ و روی پوستش بمالید. حالا به کمک برس مخصوص اشپزی روی پوست مرغ را روغن بمالید.

یک نخ مخصوص اشپزخانه را بردارید و مرغ را محکم ببندید تا محتویات شکم مرغ نریزد.


دیسی را بردارید و روی ان سیب زمینی های حلقه شده را بچینید. یادتان باشد ظرفتان حتما نشکن باشد تا وقتی در فر قرار گرفت نشکند.

حالا مرغ را به طوری که سینه ان رو به بالا است درون دیس قرار دهید و دیس را در روی سینی فر قرار دهید. مرغ به مدت 50 دقیقه باید بپزد.

بعد از گذشت این مدت، سینی فر را از فر خارج کنید و با استفاده از قاشق و دستمال چربی های اضافه را بردارید.

حالا اب مرغ، کره و مقداری اب را باهم مخلوط کرده و روی مرغ بریزید.

20 الی 30 دقیقه دیگر بگذارید تا در فر کباب شود.


در این میان با چاقویی تیز مقدار کمی از ران را برش بزنید، اگر خونابه بیرون امد یعنی مرغ هنوز نپخته است و هنوز زمان نیاز دارد تا مغزپخت شود.


شما عزیزان می توانید دماسنج مخصوص اشپزی تهیه کنید و مابین ران مرغ قرار دهید تا از پخت قطعی مرغتان مطلع شوید. دماسنج اگر دمای 82 را نشان داد یعنی مرغتان کاملا پخته است.

وقتی مرغتان پخته است که همه جای ان برشته و طلایی شده باشد.

اگر مرغ برشته شده بود، فر را خاموش کنید و مرغ را از داخل فر خارج کنید. مرغ را کج کنید تا اب شکمش خارج شود. حالا پیاز های خورد شده را داخل ظرف نشکن بریزید و با سیب زمینی ها له کنید و کمی روغن به ان اضافه کرده و روی شعله ملایم گاز قرار دهیدتا کمی تفت بخورد. بعد از اینکه پیاز ها و سیب زمینی ها سرخ شدند، مقداری اب مرغ و نمک و فلفل به ان اضافه کنید و بگذارید تا ریز قل بخورد و بجوشد.

وقتی اب اضافه سس کشیده شد و به قولی سس غلیظ شد، سبزیجات معطر مانند ترخون، جعفری و رزماری را ریز ساطوری کنید و به سستان بیفزایید. سپس اجازه دهید مزه هایشان به خورد هم برود و بویش بلند شود.

مرغتان که هنوز داغ هست را داخل ظرف مورد علایقتان قرار دهید و از سسی که اماده کرده اید، روی ان بریزید.

نوش جان

مرغ شکم پر کباب شده

آخرین آموزش ها
برترین ها