haraj logo
جستجو

قرمه سبزی

مواد لازم :
گوشت گوسفندی لخم : 300گرمپیاز : ا عددآبلیمو : 3 قاشق غذاخوریلوبیا قرمز : 1/4 لیوانرب گوجه فرنگی : 1 قاشق غذاخوریتره : 100گرمجعفری : 120 گرمگشنیز : 30 گرماسفناج : 30 گرمشنبلیله : 15 گرمروغن : به میزان دلخواهنمک،فلفل،زردچوبه : به میزان لازم

از جمله خورشتهای محبوب بین خانواده های ایرانی و ازجمله غذاهای اصیل و شناخته شده در کشورهای خارجی بعنوان غذای اصیل و خوشمزه ایرانی، قرمه سبزی می باشد. وقتی این خورشت خوشمزه را درست می کنید عطر بسیار خوش آن در همه فضای خانه پراکنده می شود. در این غذا از سبزی های تره - جعفری -گشنیز و اسفناج و شنبلیله استفاده می شود. مقدار و درصد سبزیها در خورشت قورمه سبزی بسیار مهم است و تاثیر زیادی روی مزه خورشت دارد. مثلا اگر تره در سبزی خورشت زیاد شود خورشت تند می شود و اگر شنبلیله زیاد شود خورشت تلخ می شود.

سبزی قورمه سبزی حتما باید به صورت ریز خرد شود تا خورشت بهتر جا بیفتد. سبزی این غذا نباید زیاد سرخ شود چون رنگ آن تیره می شود. این غذا با لوبیای قرمز و یا چیتی قابل تهیه است، اما اصل خورشت قرمه سبزی با لوبیای قرمز است. گوشت قرمه سبزی نیز باید تکه های بزرگ اندازه گردو باشد، می توان برای طعم بهتر غذا از آب قلم هم استفاده کرد. برخی افراد این خورشت را با گوشت مرغ و گوشت قل قلی نیز تهیه می کنند اما اصل این غذا با گوشت تکه ای است که هم خورشت زیباتر و خوش منظره تر می شود و هم مزه آن بهتر می شود.


ابتدا یک عدد پیاز متوسط را شسته و پوست آن را می کنیم. پیاز را با چاقو خیلی ریز خرد می کنیم. داخل یک قابلمه مقداری روغن می ریزیم و پیازها را در داخل روغن تفت می دهیم تا طلایی و سبک شود. کمی زرد چوبه نیز به پیازها می زنیم.


300گرم گوشت گوسفندی را با آب می شوریم و تمیزمی کنیم. سپس گوشت را با ساطور روی تخته آن را به صورت تکه ای و اندازه گردو ریز می کنیم.


گوشتهای تکه شده را درون قابلمه پیاز داغها می ریزیم و با پیازها تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند و حالت خامی آن کمی از بین رود. اکنون زردچوبه و فلفل و نمک را به میزان دلخواه به پیاز و گوشت اضافه می کنیم و با آنها مخلوط می کنیم. سپس یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را نیز داخل قابلمه می ریزیم و با گوشتها تفت می دهیم تا خورشت قرمه سبزی ما خوشرنگتر شود و از شدت رنگ سبز آن کمی کاسته شود (برخی افراد از رب گوجه فرنگی در این خورشت استفاده نمی کنند). 

قرمه سبزی


در این مرحله لوبیا قرمز را که از دوساعت قبل در آب خیسانده بودیم و آب آن را چند بار عوض کرده بودیم (تا هم نفخ لوبیا گرفته شود و هم لوبیا زودتر بپزد) را به قابلمه گوشت و پیاز ها اضافه می کنیم و 3 لیوان آب داخل قابلمه می ریزیم و درب قابلمه را می بندیم و شعله گاز را کم می کنیم و اجازه می دهیم گوشت و لوبیا بپزند. حتما توجه کنید که اگر لوبیا خوب خیس خورده باشد همزمان با گوشت می پزد اگر لوبیا دیر پز باشد باید اول آن را نیم پز کرد و سپس به گوشت اضافه کرد.

قرمه سبزی


1 ساعت آخر پخت خورشت، سبزی قرمه سبزی را که شامل تره - جعفری - گشنیز - شنبلیله و نعناع است را می شوریم و بسیار ریز خرد می کنیم (می توان از سبزیهای آماده قرمه سبزی که توسط مغازه ها درست می شود نیز استفاده کرد). سبزیهای خرد شده را داخل یک تابه که کف آن روغن ریخته ایم می ریزیم و تفت می دهیم و سبزیها را تا حدی سرخ می کنیم.


وقتی سبزی سرخ شد. در این مرحله سبزیهای سرخ شده را به قابلمه گوشت و پیاز و لوبیا اضافه می کنیم. نمک و فلفل و زردچوبه را به مقدار کافی به خورشت اضافه می کنیم و مزه خورشت را می چشیم. همچنین در نیم ساعت آخر پختن خورشت 3 قاشق غذاخوری آبلیمو به خورشت اضافه می کنیم (می توان از لیمو امانی بجای آبلیمو استفاده کرد) تا خورشت کمی ترش مزه شود.صبر می کنیم تا خورشت ما به روغن بیفتد و جا بیفتد.

قرمه سبزی


وقتی خورشت پخت و به روغن افتاد آن را داخل یک ظرف پیرکس می ریزیم. این خورشت برای ناهار و به همراه پلو و با سالاد و ترشی خورده می شود. 

آخرین آموزش ها
برترین ها