haraj logo
جستجو

خورشت گوجه سبز

 

مواد لازم :
گوجه سبز 20 عدد جعفری تازه 300 گرم نعنا خشک 3 قاشق غذاخوریپیاز 3 عددسینه مرغ 2 عددشکر ، نمک ، فلفل ، زردچوبه به مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۶۵ دقیقه

زمان کل : ۷۰ دقیقه

برای : ۲ نفر

تصویر

خورشت گوجه سبز

 

 

عکس

 

طرز تهیه : 2 عدد از پیازها را خرد کنید، نمک و زردچوبه بزنید و در روغن تفت دهید تا طلایی شوند. مرغ ها را بهمراه 1 عدد پیاز خرد کرده و بهمراه نمک ، فلفل و 2 لیوان اب بگذارید با حرارت ملایم بپزند.

 

جعفری‌ها را با اب سرد بشویید و بگذارید اب اضافی‌اش برود. سپس با چاقو جعفری ها را خرد کنید و به پیاز در حال تفت خوردن اضافه کنید و 5 دقیقه باهم تفت دهید. نعنا خشک را نیز اضافه کنید؛ سپس تمام این مواد را به مرغ های در حال پخت اضافه کنید ( وقتی آب مرغ نصف شد اضافه کنید ).

 

تصویر

 

پس از 30 دقیقه گوجه سبزها و مقداری شکر را به مرغ در حال پخت اضافه کنید. 15 دقیقه صبر کنید تا طعم ها ترکیب شوند و گوجه سبزها نرم شوند. سپس در ظرف بکشید و بهمراه برنج سفید سرو کنید ( مقدار شکر سلیقه ای میباشد ).

 

نکته ها : این غذا بدلیل ترشی گوجه سبز نیازی به افزودن ترشی ندارد. در صورت تمایل میتوانید بجای مرغ از گوشت قرمز استفاده کنید ؛ مدت زمان پخت را میتوانید با توجه سلیقه شخصی تان در میزان پخت مرغ یا گوشت میتوانید کم و زیاد کنید. اما مراقب باشید گوجه سبزها له نشوند.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها