haraj logo
جستجو

قیماق چای سبز

مواد لازم :
چای سبز : 4 قاشق چایخوریشیر : 2 لیترشکر : 4 قاشق چایخوریهل سبز ساییده : 1 قاشق چایخوریرازیانه سبز ساییده : 1 قاشق چایخوریگلاب : 2 قاشق غذاخوریخامه رقیق : 8 قاشق غذاخوری

این نوشیدنی گرم را در افغانستان تهیه می کنند و با کلوچه به عنوان میان وعده یا عصرانه می خورند. این نوشیدنی مقوی برای زنان شیرده توصیه می شود و تهیه آن راحت است.


در یک قوری 1 لیوان آب بریزید و بگذارید به جوش بیاید. سپس 4 قاشق چایخوری چای سبز را به آن اضافه کنید و 5 دقیقه بجوشانید تا چای رنگ پس دهد. سپس قوری را از روی حرارت بردارید و چای را صاف کنید تا برگ های سبز جوشیده جدا شود.

 


2 لیتر شیر را در یک قابلمه بریزید تا به جوش بیاید سپس 4 قاشق شکر را به آن اضافه نمایید و هم بزنید تا شکر کامل حل شود. سپس شیر جوشیده را از روی حرارت بردارید و بگذارید مقداری حرارت خود را از دست بدهد.

قیماق چای


پس از آن که شیر مقداری گرمای خود را از دست داد و از داغی افتاد، 8 قاشق غذاخوری خامه رقیق را به آن اضافه نمایید، چای سبز صاف کرده را هم اضافه کنید و همه مواد را با قاشق هم بزنید سپس 2 قاشق غذاخوری گلاب را هم بی افزایید.

قیماق چای

نوشیدنی آماده شده را در لیوان های شیشه ایی بریزید. (مایع را از ارتفاع دو وجبی با پارچ داخل لیوان ها بریزید تا کف کند). 1 قاشق چایخوری هل ساییده و 1 قاشق چایخوری رازیانه سبز ساییده را با هم ترکیب کنید و با دست مقداری از این پودر را روی سطح نوشیدنی ها بپاشید و تا گرم است با کلوچه یا کروسان سرو کنید.

قیماق چای

آخرین آموزش ها
برترین ها