haraj logo
جستجو

پلو یونانی

مواد لازم :
برنج : 4 پیمانهسینه مرغ : 400 گرمقارچ : 1 پیمانهنمک فلفل زردچوبه : مقدار کافیروغن مایع : مقدار کافیذرت : 1 پیمانهنخود فرنگی : نصف پیمانهفلفل دلمه : 1 عددزعفران دمکرده : 1 قاشق غذاخوریهویچ : 1 عددپیاز : 1 عدد

غذاهای مخلوط ( پلو مخلوط) ، غذاهایی بسیار خوشمزه و پر طرفدار هستند که اکثرا از ترکیب غلات با برنج تهیه می شوند و از انجا که با تهیه این غذاهای مخلوط دیگر نیاز به طبخ خورشت نیست، این غذاها بسیار در زمان کمتری نسبت به غذاهای خورشتی درست می شوند و در عین حال خوشمزه تر نیز هستند.

از  غذاهای پلویی مخلوط و شناخته شده که وقتی صحبت از غذای مخلوط می شود اولین چیزی که به ذهن می رسد، نام اشنای غذاهایی مانند باقالی پلو - شیرین پلو - لوبیا پلو - عدس پلو و ماش پلو و ... می باشد . شاید کمتر کسی با غذاهایی مثل پلو یونانی و کاری پلو با مرغ و یا نخود پلو و دیگر غذاهای مخلوط و خوشمزه ای که شهرتی مثل عدس پلو و ماش پلو و ... را ندارند اشنا باشد و یا انها را خورده باشد و درست کرده باشد.

در اینجا می خواهیم شما را با یک غذای مخلوط جدید و خوشمزه به نام پلو یونانی اشنا کنیم. این غذا که از ترکیب برنج و مرغ و قارچ و ذرت و .... است خیلی خوشمزه و لذیذ می باشد و در عین حال بسیار راحت درست می شود و برای وعده غذایی ناهار گزینه مناسبی میباشد و شما با تهیه ان خانواده خود را با یک طعم جدید و غذای جدید اشنا خواهید کرد. امیدوارم از تهیه ی پلو یونانی لذت ببرید.


ابتدا و در شروع تهیه این غذا یک عدد پیاز را با اب می شوریم و با چاقو ان را پوست می کنیم. سپس ان را با چاقو به صورت ریز و نگینی و یا خلالی خرد می کنیم. داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و وقتی روغن داغ شد پیاز خرد شده و نگینی را در روغن تفت می دهیم تا طلایی شود و کم حجم شود.

 پلو یونانی


سپس در این مرحله سراغ سینه مرغ می رویم و ان را با اب خوب می شوریم و ابکش می کنیم و وقتی اب ان ریخت با چاقو روی تخته اشپزخانه ان را به صورت ریز خرد و تکه ای می کنیم . سپس گوشت مرغ خرد شده را به تابه پیاز داغها اضافه می کنیم و مرغ را در تابه کمی تفت می دهیم تا رنگ ان تغییر کند.

 

پلو یونانی


سپس در این مرحله 1 پیمانه قارچ را با اب می شوریم و با چاقو ان را به صورت ورقه ای خرد می کنیم و قارچ را ابتدا در روغن جداگانه تفت می دهیم تا اب ان کشیده شود و سپس ان را به تابه پیازداغ و مرغ اضافه می کنیم  .سپس نمک و فلفل و زردچوبه را به مقدار لازم و 1 قاشق غذاخوری زعفران دمکرده را به تابه اضافه می کنیم و با مواد مخلوط می کنیم.

پلو یونانی


سپس در این مرحله یک عدد هویچ را با اب می شوریم و ان را ابپز می کنیم و سپس ان را با چاقو نگینی خرد می کنیم و به مواد داخل تابه اضافه می کنیم و با انها مخلوط می کنیم.


سپس در این مرحله برنج را که از شب قبل در اب نمک خیس کرده بودیم را داخل یک قابلمه می ریزیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و زیر گاز را روشن و زیاد می کنیم و وقتی اب جوش امد داخل اب در حال جوش 1 پیمانه ذرت و نصف پیمانه نخود فرنگی و 1 عدد فلفل دلمه خرد شده می ریزیم سپس وقتی زمان ابکش کردن برنج شد،  ان را ابکش می کنیم.


سپس در این مرحله داخل یک قابلمه روغن مایع می ریزیم و از برنج ابکش شده کمی کف قابلمه می ریزیم و روی برنج از مخلوط مرغ و قارچ و هویچ می ریزیم سپس روی ان مجددا برنج و روی برنج مرغ و قارچ و هویچ می ریزیم و این کار را انجام می دهیم تا مواد ما تمام شوند. حالا در قابلمه را می بندیم و برنج را دم می کنیم.( در صورت تمایل برای ته دیگ می توان از نان یا سیب زمینی ورقه ای استفاده کرد و یا بدون ان و فقط برنج ریخت).


سپس در این مرحله وقتی برنج دم کشید ان را در یک ظرف مناسب می ریزیم و برای ناهار همراه با سالاد شیرازی و سبزی خوردن و ...می خوریم. نوش جان.

پلو یونانی

آخرین آموزش ها
برترین ها