haraj logo
جستجو

حلوای یونانی حلوای سمولینا قالبی

حلوای یونانی یا حلوای سمولینا با استفاده از آرد سمولینای دانه درشت و روغن زیتون تهیه می‌شود. همچنین در تهیه این حلوا از شربت بسیار بسیار خوش عطری استفاده می‌شود. شربت هم خیلی راحت با استفاده از آب، شکر، دارچین، هل، پوست لیمو و پرتقال تهیه می‌شود. شربت با مخلوط آرد و روغن بو داده اندکی سرخ می‌شود و یک حلوای عالی و لذیذ را فراهم می‌کند. نکته جالب و منحصر به فرد حلوای یونانی این است که می‌توان خیلی راحت آن را با استفاده از قالب به شکل‌های مختلف در آورد. چون با رفتن در یخچال به تدریج سفت می‌شود و شکل قالب را به خودش می‌گیرد.

مواد لازم :
آرد سمولینا 2 پیمانهروغن زیتون 1 پیمانهشکر 2 پیمانهآب 6 پیمانهپوست لیمو ترش 1 عددپوست پرتقال 1 عددچوب دارچین 3 عددهل 4 عددکشمش 1/2 پیمانهعرق بهارنارنج یا گلاب 1 قاشق غذاخور

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۳۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۱۲ نفر

عکس

 

تصویر

 

طرز تهیه حلوای یونانی

 

آب و شکر را در یک قابلمه متوسط مخلوط کنید. پوست پرتقال، پوست لیمو، چوب دارچین و هل را به قابلمه اضافه کنید و آن را روی شعله قرار دهید تا آب جوش بیاید. سپس شعله را کم کنید و درب قابلمه را به مدت ۵ دقیقه بگذارید. سپس مایع را از روی شعله بردارید و بگذارید خنک شود. وقتی شربت خنک شد، پوست‌ها و ادویه‌ها را از آن خارج کنید.

 

تصویر

 

قابلمه بزرگی را روی شعله متوسط قرار دهید. آرد سمولینا و روغن زیتون را داخل آن بریزید و خوب هم بزنید. به هم زدن ادامه دهید تا آرد سمولینا شروع به قهوه‌ای شدن کند و عطر آرد بوداده به مشام برسد. برای مرحله بعدی، قابلمه را از روی شعله بردارید.

 

تصویر

 

شربت را خیلی آرام و با دقت به مخلوط آرد اضافه کنید و مراقب باشید به اطراف نپاشد. وقتی کل شربت به آرد اضافه شد، دوباره قابلمه را به روی گاز برگردانید و شعله را کم کنید. حال، کشمش و گلاب را اضافه کنید و مرتب هم بزنید. وقتی حلوا در حدی غلیظ شد که شروع کرد به جدا شدن از دیواره‌های قابلمه، آن را از روی حرارت بردارید و بگذارید چند دقیقه بماند و خنک شود.

 

دسر رومانوف

تصویر

 

برای این حلوا می‌توانید از قالب باندت یا قالب ژله (هر قالب مقاوم در برابر حرارت مثل انواع قالب آلومینیومی یا قالب تفلون) استفاده کنید. قالب مورد نظرتان را با کمی روغن چرب کنید. حلوا را با ملاقه داخل قالب بریزید. حداقل یک ساعت حلوای یونانی را در یخچال قرار دهید. سپس آن را از قالب جدا کنید و برش بزنید.

 

عکس

 

آخرین آموزش ها
برترین ها