haraj logo
جستجو

بیسکویت ساقه طلایی

مواد لازم :
کره : 130 گرمتخم مرغ : 1 عددپودر شکر : 1/4 پیمانهنمک : 1/4 قاشق چایخوریوانیل : 1/4 قاشق چایخورینشاسته ذرت : 2 قاشق غذاخوریسبوس گندم اسیاب شده : یک و نیم پیمانهبکینگ پودر : 1 قاشق چایخوریسبزی دلمه : 1 پیمانهارد : 1 پیمانه

بیسکویت در واقع یک نوع شیرینی و یا بعبارتی کوکی است که ضخامت کمی داشته و کمی خشک و ترد است و معمولا شیرین است.بیسکویتها انواع مختلفی دارند و با مزه های مختلفی و مواد مختلفی و به شیوه های گوناگونی درست می شوند. در میان این همه تنوع بیسکویتها یکی از بیسکویتهای پر طرفدار و معروف و شناخته شده ایرانی که به علت داشتن سبوس گندم دارای ارزش غذایی زیادی بوده و بسیار مقوی و پر انرژی و سالم است و نیز برای کسانیکه دارای رژیم غذایی هستند مصرف انها معمولا اشکالی ندارد چون دارای شیرینی کمتری نسبت به بقیه بیسکویتها می باشد و به همین سبب دارای کالری کمتری نسبت به بقیه بیسکویتها می باشد ، بیسکویت ساقه طلایی است.

در این مطلب طرز تهیه بیسکویت ساقه طلایی را که شامل کره و پودر شکر و وانیل و سبوس گندم اسیاب شده و تخم مرغ و نمک و نشاسته ذرت و بکینگ پودر و ارد است را برایتان می نویسم و امیدوارم این بیسکویت خوشمزه را در منزل به صورت خانگی تهیه کرده و از خوردنش بریا عصرانه همراه با چای و یا قهوه لذت ببرید.

اگرچه این بیسکویت به صورت اماده و با قیمتی ارزان در سوپر مارکتها به وفور وجود دارد و به راحتی قابل خریداری است ولی یادگیری طریقه درست کردن ان به صورت خانگی و اشنایی با طریقه پخت ان خالی از لطف نیست.


ابتدا و برای شروع تهیه بیسکویت ساقه طلایی ، 1 عدد تخم مرغ را شکسته و ان را همراه با 1/4 پیمانه پودر شکر و 130 گرم کره نرم شده در دمای محیط و 1/4 قاشق چایخوری وانیل داخل یک ظرف می ریزیم و انها را با همزن برقی خوب مخلوط می کنیم و هم می زنیم تا سفید رنگ شود و حجمش زیاد شود.

بیسکویت ساقه طلایی


در ادامه یک و نیم پیمانه سبوس گندم اسیاب شده و 1 پیمانه ارد و 2 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و 1/4 قاشق چایخوری نمک و 1 قاشق چایخوری بکینگ پودر را داخل یک ظرف ریخته و انها را با هم مخلوط می کنیم ( مواد خشک را با هم مخلوط می کنیم) و انها را با هم قاطی می کنیم و سپس به مواد مرحله قبل یعنی مخلوط تخم مرغ و شکر و کره آرام آرام اضافه می کنیم و انها را با دست ورز می دهیم تا خمیر نرمی به دست اید ( خمیر را فقط در حد مخلوط شدن مواد باید ورز داد و نباید ان را زیاد ورز داد چون به روغن می افتد) .اکنون خمیر بیسکویت ما اماده است.سپس خمیر اماده شده را داخل نایلون قرار داده و به ان نیم ساعت داخل یخچال استراحت می دهیم.

بیسکویت ساقه طلایی


در ادامه در این مرحله خمیر به دست امده در مرحله قبل را بعد از استراحت بین دو نایلون قرار داده ( در زیر و روی خمیر نابلون می گذاریم) و سپس با کمک وردنه ان را به صورت نازک و با ضخامت کم و تقریبی 4 میلیمتر روی یک سطح صاف باز و پهن می کنیم.سپس ان را با قالب دایره ای شکل قالب می زنیم و در صورت نبود قالب از ته استکان و یا لیوان برای قالب زدن استفاده می کنیم و با کاتر می بریم..

 


در ادامه داخل یک سینی فر را کاغذ روغنی می گذاریم و یا کف ان را با کمی روغن مایع چرب می کنیم و سپس بیسکویتهای قالب خورده مرحله قبل را کف سینی فر و با فاصله از هم می چینیم. سپس با خلال دندان روی سطح بیسکویتها را سوراخ سوراخ می کنیم. سپس سینی را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد و برای مدت تقریبی 15 دقیقه قرار می دهیم تا بیسکویتهای ما بپزند.

 

بیسکویت ساقه طلایی


در ادامه یک وقتی بیسکویت پخت ، سینی ان را از فر بیرون اورده و بعد از خنک شدن بیسکویتها ، انها را از روی کاغذ روغنی جدا می کنیم و در ظرف مناسبی می چینیم و بیسکویتها را برای وعده غذایی عصرانه همراه با چای و یا قهوه و یا شیر میل می کنیم و یا برای میان وعده مقوی در مدرسه برای کودکان و بچه ها ان را درست می کنیم و می خوریم .نوش جان

 

بیسکویت ساقه طلایی

آخرین آموزش ها
برترین ها