haraj logo
جستجو

خورشت طلا کوله

مواد لازم :
نمک و فلفل : به مقدار لازمپیاز داغ : چهار قاشق سوپخوریروغن : چهار قاشق غذاخوریآبغوره : یک پیمانهنعنا : 150 گرمگشنیز : 150 گرمگردو : 300 گرمجعفری : 150 گرمآب : 3 لیوانآرد برنج : یک قاشق غذاخوریمرغ : 1/5 کیلو

خورشت طلا کوله یکی از غذاهای محلی استان گیلان می باشد که طعم فوق العاده ای دارد و بسیار خوش طعم خوشمزه است . می توان آن را با گوشت یا مرغ تهیه کرد. اگر طبخ این خورش با مرغ باشد به زبان محلی به آن خورش طلا کوله غورابه می گویند. به طور کلی این خورش طبخ نوعی فسنجان با سبزیحات معطر است.
در طبخ این خورش اگر از گوشت استفاده کردید حتما گوشت بدون استخوان را انتخاب کنید. در ماهیتابه ای روغن ریخته و آن را بر روی حرارت بگذارید و پیازها را در آن تفت دهید تا سرخ شود. قابلمه ای انتخاب کرده و گوشت یا مرغی را که به خوبی شسته اید به همراه پیاز داغ داخل قابلمه قرار دهید. برای اینکه گوشت ها بپزند ۳پیمانه آب داخل قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید . سبزی های معطر شامل جعفری، نعناع وگشنیز را خوب ریز کنید یا توسط دستگاه خرد کن آن ها را خرد کنید.
در ماهیتابه ای ۴ قاشق غذاخوری روغن بریزید و این سبزیجات را کمی تفت داده تا سرخ شوند سپس آن ها را به گوشت ها اضافه کنید. مغز گردو را آنقدر خرد کنید تا به صورت پودر درآید سپس به خورش افزوده و با توجه به ذائفه خود میزان لازم نمک و فلفل و آبغوره را به خورش اضافه کنید. در این مرحله آرد برنج را با کمی آب خنک مخلوط کرده تا رقیق شود و آرام آرام به خورش اضافه کنید. در قابلمه را ببندید و اجازه دهید تا خورش به غلظت مطلوب برسد. سپس آن را در ظرف مناسب بریزید و به همراه برنج سرو کنید.

 

خورشت طلا کوله

آخرین آموزش ها
برترین ها