haraj logo
جستجو

شیرینی زنجبیلی

شیرینی زنجبیلی ساده شیرینی ای است که در این مطلب قصد داریم آن را آموزش دهیم. اگر شما هم طرفدار شیرینی های ادویه ای با طعم زنجبیل باشید، بدون شک عاشق این شیرینی می شوید. این شیرینی زنجبیلی خوشمزه همان شیرینی زنجبیلی کریسمس است که در برخی کشور ها تهیه می شود و پر از ادویه های متنوع و طعمی بسیار عالی است.

مواد لازم :
آرد 2 پیمانهشکر قهوه ای 1 پیمانهپودر دارچین 1 و 1/2 قاشق چایخوریپودر زنجبیل 1/4 قاشق چایخوریپودر تخم گشنیز 1/4 قاشق چایخوریپودر جوز هندی 1/4 قاشق چایخوریپودر گل میخک 1/8 قاشق چایخوریکره منجمد 1 پیمانهنمک به میزان لازمبرای روی شیرینی:مغز بادام دو نیم شده 1/2 پیمانهتخم مرغ 1 عددشیر 1/2 پیمانه

مدت زمان آماده سازی : ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۳۵ دقیقه

زمان کل : ۴۵ دقیقه

برای : ۱۰ نفر

عکس شیرینی زنجبیلی

درست است که این شیرینی، با شیرینی زنجبیلی بیرجندی (خراسان جنوبی) و هم چنین شیرینی زنجبیلی تبریز و قزوین متفاوت است و نوعی شیرینی بین المللی محسوب می شود. اما چون تهیه کردن آن فقط 45 دقیقه زمان میخواهد و بسیار آسان است؛ میتواند شیرینی زنجبیلی مخصوص عید نوروز شما باشد. تزیین شیرینی زنجبیلی با مغز بادام انجام می شود و ظاهر زیبایی برای پذیرایی دارد.

از طرف دیگر فواید شیرینی زنجبیلی به خاطر استفاده از زنجبیل در آن، بسیار زیاد است و برای همه افراد خانواده گزینه ای سالم و مقوی به شمار می رود. پس با وجود تمام این مزایا، فکر نمی کنم دیگر جای شک و تردیدی باقی بماند! همراه ما باشید تا یک شیرینی زنجبیلی خوشمزه و البته آسان تهیه کنیم.

اگر در نهایت از طعم این شیرینی خوشتان آمد و دوست داشتید باز هم شیرینی های زنجبیلی و ادویه دار را امتحان کنید، پیشنهاد من به شما بیسکوییت زنجبیلی و کوکی زنجبیلی است.

 

 

طرز تهیه شیرینی زنجبیلی

 

مرحله اول:

در اولین مرحله از تهیه شیرینی زنجبیلی بهتر است تمام مواد لازم را آماده کنید تا کارتان راحت تر و سریع تر پیش برود.

 

عکس شیرینی زنجبیلی مرحله اول 

 

مرحله دوم:

یک کاسه ی بزرگ بردارید و آرد و تمام ادویه ها را در آن بریزید. به کمک همزن دستی تمام مواد را خوب با هم مخلوط کنید.

 

 تصویر شیرینی زنجبیلی مرحله دوم

 

مرحله سوم:

شکر قهوه ای را به محتویات کاسه اضافه کنید و مواد را مجددا با هم بهم بزنید.

 

 عکس شیرینی زنجبیلی مرحله سوم

 

مرحله چهارم:

کره را اضافه کنید و کم کم شروع به مخلوط کردن آن با آرد نمایید. کره حتما باید منجمد و سرد باشد تا در حین ترکیب کردن آن با آرد، خمیر با کیفیتی به دست بیاید. کره را با احتیاط با آرد مخلوط کنید و در این کار زیاده روی نکنید تا خمیر، بافتی ترد داشته باشد.

 

 تصویر شیرینی زنجبیلی مرحله چهارم

 

مرحله پنجم:

در این مرحله از تهیه شیرینی زنجبیلی نباید خمیر را بیش از حد ورز دهید. دقت کنید که دمای خمیر و کره ی آن بالا نرود. خمیر را به آرامی با وردنه صاف کنید. اگر احساس می کنید در حین کار دمای خمیر کمی بالا رفته، روی خمیر را بپوشانید و به مدت یک ساعت آن را در یخچال بگذارید تا خنک شود. اگر عجله ندارید میتوانید خمیر را تمام شب در یخچال قرار دهید. در این صورت شیرینی خوشمزه تر می شود. پس از خنک شدن خمیر، آن را با وردنه تا حدی باز کنید که ضخامت تمام سطح آن حدودا 3 تا 4 سانتی متر باشد.

 

 عکس شیرینی زنجبیلی مرحله پنجم

 

مرحله ششم:

روی سینی فر یک کاغذ روغنی پهن کنید؛ به طوری که لبه های آن از سینی بیرون باشد. خمیر را به شکل مستطیلی با ضخامت یکسان درآورید و آن را در سینی فر قرار دهید.

 

 عکس شیرینی زنجبیلی مرحله ششم

 

مرحله هفتم:

در یک کاسه کوچک مواد رومال شیرینی را آماده کنید. تخم مرغ و شیر را به کمک یک چنگال به طور کامل با هم مخلوط کنید تا مایع یک دستی حاصل شود.

 

 تصویر شیرینی زنجبیلی مرحله هفتم

 

مرحله هشتم:

به وسیله ی یک فرچه یا براش، مخلوط شیر و تخم مرغ را روی خمیر شیرینی زنجبیلی بمالید.

 

 عکس شیرینی زنجبیلی مرحله هشتم

 

مرحله نهم:

بادام های دو نیم شده را روی سطح خمیر شیرینی زنجبیلی فشار دهید تا کمی در خمیر فرو روند. سپس با فرچه یک لایه ی دیگر از مخلوط تخم مرغ و شیر روی شیرینی بزنید.

 

 عکس شیرینی زنجبیلی مرحله نهم

 

مرحله آخر:

فر را از قبل در دمای 340 فارنهایت یا 170 سانتی روشن کنید تا گرم شود. شیرینی ها را به مدت 30 دقیقه در فر بگذارید تا کاملا بپزند. پس از این مدت، شیرینی زنجبیلی را از فر خارج کنید و اجازه دهید تا به طور کامل خنک شود. سپس شیرینی را برش دهید و نوش جان کنید.

 

 تصویر شیرینی زنجبیلی مرحله آخر

 

-دستور پخت شیرینی زنجبیلی از سایت blog.arousingappetites ترجمه شده است.

آخرین آموزش ها
برترین ها