haraj logo
جستجو

پنکیک آلمانی

مواد لازم :
تخم مرغ : 3 عددارد : 1/2 پیمانهشیر : 1/2 پیمانهشکر : 1 قاشق غذاخوریوانیل : 1/4 قاشق غذاخوریکره : 4 قاشق غذاخوریشکر قنادی : مقدار کافیلیمو تاره : نصف عدد

با کیک همه ما اشنا هستیم و در واقع اکثر کیک ها در داخل فر درست می شوند و معمولا دارای ضخامت و پف زیادی هستند . در واقع شکل روتین یک کیک اسفنجی به این صورت است.حالا برویم سراغ پن کیک همانطور که از نامش پیداست این کیک از دو کلمه پن و کیک درست شده پن در زبان انگلیسی به معنی تابه است و بنابراین پنکیک همانطور که از نامش پیداست به معنی کیک تابه ای است و در واقع یک نوع کیک گرد و نازک و کم ضخامت است که با ریختن خمیر در تابه روغن دار و در زمانی خیلی کم درست می شود و باید ان را بعد از پخت یک طرف ، پشت و رو کرد تا طرف دیگر ان نیز بپزد. در کشورهای مختلف دنیا از پنکیک برای صبحانه و یا عصرانه استفاده می شود و بسته به کشور استفاده کننده ان را به شیوه های مختلف درست کرده و با مواد مختلفی مانند شکلات صبحانه و یا پودر قند و مربا و ... ان را سرو می کنند.

در میان این همه تنوع در پنکیکها و شیوه درست کردن انها در کشورهای مختلف ، پنکیک آلمانی که برخی نام پنکیک هلندی نیز به ان داده اند خیلی خوشمزه و پر طرفدار و درسراسر دنیا شناخته شده است و در واقع نوعی پنکیک است که تاحدی روش تهیه ان با بقیه پنکیک ها متفاوت است و در در واقع در فر درست می شود و برخلاف بقیه پنکیک ها پف ان نیز زیاد است و در واقع حالت ان طوری است که قسمت خارجی ان ترد و حالت چیپسی دارد و قسمت داخلی ان نرم و اسفنجی است و ضخامت ان نیز با دیگر پنکیک ها متفاوت است و ضخیم تر است.

در این مطلب طرز تهیه پنکیک المانی را که شامل تخم مرغ و شیر و وانیل و شکر قنادی و آرد و شکر و کره و لیمو تازه است را برایتان می نویسم و امیدوارم این میان وعده وقوی و خوشمزه را در منزل درست کرده و ان را برای صبحانه و یا برای عصرانه همراه با پودر قند و اب لیمو تازه میل کنید و از خوردن این صبحانه خوشمزه المانی لذت ببرید و خود را از روزمرگی صبحانه های تکراری مانند نور و پنیر و مربا و عسل و .. نجات داده و لذت خوردن یک صبحانه المانی را به خود و خانواده خود هدیه دهید.


ابتدا و برای شروع تهیه این پنکیک خوشمزه سراغ مخلوط کن رفته و 3 عدد تخم مرغ و نصف پیمانه شیر و 1/4 قاشق چایخوری وانیل و نصف پیمانه ارد و 1 قاشق غذاخوری شکر را داخل مخلوط کن می ریزیم و انها را با هم مخلوط می کنیم تا همه مواد بطور یکنواخت مخلوط شوند و یکدست شوند و خمیری نرم و فوم مانند ایجاد شود( در صورت تمایل می توان مواد را بجای مخلوط کن داخل کاسه همزن برقی ریخته و انها را با هم قاطی کرد).

پنکیک آلمانی


در ادامه یک ماهی تابه را روی شعله گاز قرار می دهیم و 1 قاشق غذاخوری کره را در تابه می ریزیم و منتظر می شویم تا کره آب شود.

پنکیک آلمانی


در ادامه خمیر تهیه شده در مرحله اول را که در مخلوط کن ریخته بودیم داخل تابه و روی کره ذوب شده می ریزیم و ان را تکان می دهیم تا خمیر در همه جای تابه یکنواخت پخش شود.سپس تابه را داخل فر از پیش گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا برای مدت 15 دقیقه پنکیک بپزد و لبه های ان قهوه ای و مرکز ان مایل به طلایی شود.

پنکیک آلمانی

 


در ادامه بعد از پختن پنکیک تابه را از فر بیرون اورده و ان را بعد از کمی سرد شدن با کاردک و یا کفگیر از تابه جدا می کنیم و روی پنکیک را برای خوشمزه تر شدن و تزیین کمی شکر قنادی می ریزیم .سپس دو طرف پنکیک را روی هم می اوریم  و به هم نزدیک می کنیم.اکنون پنکیک المانی ما اماده است ان را در ظرف مناسب قرار داده و ان را برای عصرانه و یا صبحانه میل می کنیم و معمولا ان را با نصف لیموی تازه سرو می کنند.

امیدوارم از این دستور اشپزی لدت برده باشید.نوش جان

پنکیک آلمانی

آخرین آموزش ها
برترین ها