haraj logo
جستجو

نان فوکاچیا

مواد لازم :
مخمر : 2 قاشق چایخورینمک : 1.5 قاشق چایخوریآرد : 3 پیمانهآب ولرم : 1 پیمانهروغن زیتون : 3 قاشق غذاخوریآویشن خشک : 1 قاشق چایخوریآویشن تازه : چند شاخه

به نام خدا

 سلام به هاراجی های خوش ذوق ایرانی ...

نان فوکاچیا یک نوع نان ایتالیایی هست که خمیر آن شبیه خمیر پیتزا هست و خود نان مثل نان بربری ایرانی ها تقریبا ضخیم است.

این نان خوش رنگ که بافتش نرم و سبک هست را می توانید در وعده غذایی صبحانه با کره و مربا میل کنید و یا همراه سوپ دلخواه و یا انواع خوراک میل کنید.

حتی می توانید نان فوکاچیا جذاب را از وسط برش بزنید و از آن به عنوان نان ساندویچ استفاده کرده و در داخل آن فلافل گذاشته و همراه سالاد میل کنید.


 ابتدا آب ولرم را در ظرف نسبتا بزرگ و مناسبی می ریزیم و مخمر را اضافه نموده و هم می زنیم سپس بعد از 10 الی 15 دقیقه وقتی که روی سطح حباب های کوچکی تشکیل شد نشان دهنده فعال شدن مخمر است.


آرد را دو الی سه بار الک می کنیم تا نا خالصی نداشته باشد بعد آن را آماده کنار می گذاریم.


 بعد نمک و دو قاشق از روغن زیتون را اضافه می کنیم و مواد را هم می زنیم سپس بعد از مخلوط شدن مواد نصف آرد الک شده را اضافه نموده و با قاشق غذا خوری مواد را زیر و رو می کنیم تا مخلوط شوند سپس باقی مانده آرد را اضافه می ریزیم و با دستان تمیز مواد مخلوطی را زیر و رو کرده تا خمیر نان فوکاچیا حاصل شود.


 حال در ادامه کمی دستانمان را آرد کرده و خمیر را به مدت 8 الی 10 دقیقه خوب وز می دهیم تا از حالت چسبناکی در آید.

( برای این که خمیر زود تر از حالت چسبناکی در آید بعضی افراد مقداری آرد اضافه می کنند ولی این کار باعث می شود که خمیر حالت سبک و نرم بودن خود را از دست بدهد و سفت و خشک شود).

بعد خمیر را در داخل ظرفی که کمی چرب کرده ایم می  گذاریم و روی آن را با پارچه تمیز و یا نایلونی پوشش می دهیم و به مدت 2 ساعت در کنار وسایل گرمایشی گذاشته تا خمیر ور آمده و حجم آن دو برابر شود.

نان فوکاچیا ایتالیایی

 

حال در ادامه فر را روشن می کنیم و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم کرده تا گرم شود.


سپس بعد از زمان مقرر وقتی که خمیر ور آمد و حجمش دو برابر شد قالب مناسب مستطیل شکلی را بر داشته و در داخل آن کاغذ روغنی پهن می کنیم و علاوه بر آن با روغن مایع کمی چرب کرده سپس خمیر را در داخل قالب می ریزیم و به طور یک نواخت خمیر را در همه جای قالب پهن می کنیم نباید زیاد خمیر را فشار دهیم چون که هوای داخل خمیر خالی شده و در این صورت نان مطلوبی نخواهیم داشت.


بعد در ادامه سطح خمیر پهن شده را با روغن زیتون باقی مانده چرب می کنیم و مقداری پودر آویشن پاشیده و با ته قاشق و یا نوک انگشتانمان حفره های کوچکی روی خمیر ایجاد می کنیم.


سپس مجددا خمیر را 30 الی 40 دقیقه دیگر استراحت دهید این بار نیازی به پوشش دادن خمیر نیست زیرا که روغن زیتون مانع از خشک شدن خمیر می شود.

نان فوکاچیا ایتالیایی

 

حال قالب را بعد از زمان مقرر به مدت 20 الی 25 دقیقه در داخل فر گرم شده می گذاریم تا سطح نان فوکاچیا کاملا طلایی شده و خوب پخته شود.


سپس بعد از 25 دقیقه قالب را از فر بیرون آورده و 10 دقیقه صبر کنید تا از حرارت نان فوکاچیا کمی کاسته شود می توانید هنگام سرو کردن مقداری رزماری و یا چند شاخه آویشن تازه روی آن ریخته و بعد میل کنید.

نوش ... جان ...

نان فوکاچیا ایتالیایی


در این نان ایتالیایی چون از مقدار کمی روغن استفاده می شود سعی کنید حتما از روغن زیتون و یا روغن کنجد با کار ببرید.

پودر آویشن یکی از قوی ترین ادویه هایی است که خاصیت ضد میکروبی و ضد باکتری داشته و امروزه در پخت انواع خوراک و غذا ها استفاده می شود پودر آویشن استفاده شده در نان فوکاجیا باعث می شود که اگر نان چند روز از پختش گذاشته باعث مانع از مسمومیت می شود.

آخرین آموزش ها
برترین ها