haraj logo
جستجو

حلقه سوخاری

مواد لازم :
پیاز : 4 عدد متوسطآرد سوخاری : به مقدار لازمتخم مرغ : 2 عددآرد سفید : 1پیمانهروغن : به مقدار لازمنمک : به مقدار لازمفلفل : به مقدار لازمزردچوبه : به مقدار لازمادویه کاری : به مقدار دلخواه

سلام خدمت تمام کدبانوهای عزیز و دوست داشتنی، از اینکه در هاراج همراه ما هستید و با نظرات خوبتان ما را در هرچه بهتر شدن یاری میکنید سپاسگذاریم. امروز برای شما طرز تهیه یک نوع دورچین کنار غذا را آماده کردیم. که بسیار خوشمزه است و آسون درست میشه. همراه ما باشید.


ابتدا پیاز ها را بشویید و با یک چاقوی تیز با دقت به صورت حلقه هایی نازک با قطر نیم سانت برش بزنید. سپس آنها را در ظرف مناسبی بریزید و روی آن ماست را هم بزنید وبریزید و کمی هم نمک به ان بزنید و به مدت 15 دقیقه آن را در یخچال قرار دهید.

حلقه سوخاری

 

اکنون در ظرف مناسبی تخم مرغ ها را بشکنید و آن را با هم زن بهم بزنید و به ان نمک و فلفل و زردچوبه و ادویه کاری اضافه کنید.در ظرف دیگری آرد را بریزید و در ظرف جداگانه ی دیگر پودر سوخاری را بریزید.


اکنون پیاز ها را از یخچال دربیاوید و از ماست جدا کنید و درون ارد بغلتانید سپس ان را درون تخم مرغ بغلتانید و بعد درون پودر سوخاری و به همین ترتیب همه ی پیاز ها را آغشته به پودر سوخاری کنید.

حلقه سوخاری


سپس مایتابه را روی شعله قرار دهید و درون آن به اندازه ی کافی روغن بریزید. هرچه مایتابه کوچکتر باشد بهتر است. زیرا روغن سطح بالاتری را  فرا میگیرد و روغن کمتری هم مورد نیاز است.اکنون پیاز ها را در مایتابه سرخ کنید و سپس ان را در ظرف مناسب بریزید و درکنار غذا نوش جان کنید.

حلقه سوخاری

آخرین آموزش ها
برترین ها