haraj logo
جستجو

سالاد میوه با ملون

از بین میوه های آبدار و خوشمزه تابستونی ملون میوه مورد علاقه منه. اگه شما هم به ملون علاقه دارید بد نیست این سالاد میوه با ملون رو امتحان کنید. توت فرنگی، موز، آبلیمو و نعنا در کنار ملون طعمی عالی ایجاد میکنن. همین طور میتونید کمی خامه یا شیر نارگیل به عنوان سس سالاد میوه استفاده کنید.

مواد لازم :
فلفل سیاه (اختیاری) لیمو ترش 2 عددخاک قند 1 تا 2 قاشق سوپ خوری ملون رسیده متوسط 1 عددتوت فرنگی رسیده 3 و 1/2 پیمانه (400 گرم) نعناع تازه 1 مشت کوچکخامه 4 قاشق سوپ خوری موز تازه رسیده 2 عدد

مدت زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

زمان کل : ۲۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

تصویر سالاد ملون توت فرنگی

 

عکس

 

طرز سالاد میوه با ملون

 

 

فلفل ها را در یک هاون بکوبید. آب لیمو را بفشارید و عصاره را با شکر و فلفل مخلوط کرده، هم بزنید تا شکر حل شود. ملون را نصف کنید و با قاشق دانه ها را خارج کرده و آن را قاچ کنید. قاچ ها را به صورت عمودی برش بزنید و سپس چاقو را به درون گوشت فرو کرده و پوست را جدا کنید.

 

 تصویر

 

 

ملون را به شربت لیمو اضافه کنید. سر توت فرنگی ها را بریده و آنها را نصف کنید یا اگر بزرگ هستند به چهار قسمت تقسیم کنید. آنها را با ملون مخلوط کنید. این سالاد را می توان 12 ساعت قبل آماده کرد و تا زمان مناسب برای سرو به شکل سرپوشیده در یخچال نگهداری کرد.

 

 تصویر

 

هنگامی که سالاد آماده ی سرو شد، موز را پوست کنده، خرد کنید و به سالاد بیفزایید. برگ های نعنا را از ساقه جدا کرده و آن را خرد کرده و در کاسه بریزید. به خوبی آن ها را مخلوط کنید. سالاد را سرو کرده و در صورت تمایل با قاشق کمی خامه یا شیر نارگیل روی آن بریزید.

طرز تهیه سالاد سالسا مکزیکی

 

نکته های کلیدی تهیه سالاد میوه با ملون:

سرمای بیش از حد مزه ی سالاد میوه را از بین می برد. بنابراین بسیار مهم است که اجازه دهید ملون و توت فرنگی ها کمی بیرون از یخچال بمانند تا قبل از مصرف شاداب و زنده شوند.

اگر می خواهید سالاد را جلوتر از زمان سرو تهیه کنید، باید 30 دقیقه قبل از سرو آن را از یخچال خارج کنید.

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها