haraj logo
جستجو

میگو سوخاری

مواد لازم :
میگو : 600 گرمروغن مایع : 2 قاشق غذا خوریسیر : 3 حبهآرد : 1 پیمانهبکینگ پودر : 1 قاشق چایخورینمک و فلفل : به مقدار لازمماءالشعیر : 1/2 پیمانهتخم مرغ : 4 عددروغن سرخ کردنی : 1 استکان

به نام خدا

سلام به هاراجی های خوش اخلاق ... و با صفا ...


ابتدا آرد را دو الی سه بار الک می کنیم تا نا خالصی نداشته باشد و بعد در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


 سیر ها را در داخل ظرف پر از آبی ریخته و می گذاریم 15 الی 20 دقیقه خیس بخورد ( با انجام این کار راحت تر و زود تر پوست سیر ها گرفته می شود ).

بعد از زمان مقرر پوست سیر ها را گرفته و تمیز آن ها را شسته و سپس خرد کرده و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.

 

حال میگو ها را تمیز کرده و خوب شسته و در داخل آبکش مناسبی قرار داده تا آب اضافی آن ها گرفته شود بعد آماده کنار می گذاریم.


در ادامه تخم مرغ ها را در داخل ظرف مناسبی شکسته و مقداری فلفل پاشیده و سپس با هم زن دستی هم می زنیم تا سفیده و زرده تخم مرغ ها با هم مخلوط شده و کاملا ترکیب شوند و مایه روان و یکنواختی درست شود.

 میگو سوخاری


در داخل ظرف نسبتا بزرگی آرد و بکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و سپس نصف آن را به مایه تخم مرغ اضافه می کنیم و هم می زنیم تا مواد کاملا مخلوط شده و ترکیب شوند.

میگو سوخاری


حال ماءالشعیر را به مواد مخلوطی تخم مرغ اضافه کرده و خوب هم می زنیم و سپس باقی مانده آرد را اضافه نموده و خوب هم می زنیم تا همه مواد مخلوط شده و کاملا با هم ترکیب شوند و مایه غلیظی مانند ماست درست شود.

 

حال میگو های تمیز شده را به مدت نیم ساعت در درون مایه درست شده می ریزیم تا استراحت کرده و مزه دار شوند.


در داخل تابه نچسب و مناسبی روغن سرخ کردنی را ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم وقتی که روغن داغ شد میگو ها را در چند سری سرخ و برشته می کنیم.

میگو سوخاری


بعد از اتمام سرخ کردن میگو ها آن ها را روی حوله مخصوص روغنی گذاشته تا روغن اضافی آن ها گرفته شود.

حال میگوهای سوخاری آماده شده را در داخل ظرف سرو گذاشته و همراه سس مخصوص و آب نارنج میل کنید.

نوش ... جان شما هاراجی های عزیز

 

میگو سوخاری


روش دیگری برای تهیه میگو سوخاری وجود دارد که به روش فرانسوی مشهور است.

در این روش اول ابتدا میگو ها (مقدار میگو ها 600 گرم) را تمیز شسته و در داخل ظرف مناسبی می ریزیم سپس سه الی چهار قاشق غذا خوری آبلیمو اضافه کرده  و مقداری نمک و فلفل را روی میگو ها پاشیده و هم چنین پنج حبه سیر پوست گرفته و با رنده سیر رنده می کنیم و به میگو ها اضافه می کنیم حال مواد را زیر و رو کرده تا مخلوط شوند.

بعد به مدت 3 الی 4 ساعت در یخچال گذاشته تا مواد جذب میگو ها شده و میگو ها مزه دار شوند.

در این فاصله در داخل ظرف مناسبی 1 پیمانه آرد الک شده می ریزیم و در ظرف دیگری 1 پیمانه پودر سوخاری شده و در ظرف جدا گانه دیگری سه عدد تخم مرغ را شکسته و با هم زن دستی هم می زنیم تا سفیده و زرده تخم مرغ با هم مخلوط شده و کاملا ترکیب شوند و مایه روان و یک نواختی درست شود.

بعد از زمان مقرر میگو ها را ابتدا در ظرف آرد الک شده گذاشته و می غلتانیم سپس در ظرف حاوی تخم مرغ زده شده گذاشته تا به تخم مرغ زده شده آغشته شوند و در آخر در پودر سوخاری می چرخانیم تا به پودر سوخاری آغشته شوند.

حال یک استکان روغن سرخ کردنی در تابه مناسبی ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم وقتی روغن داغ شد میگو ها را به نوبت در روغن داغ سرخ و برشته کرده بعد روی کاغذ روغنی چیده تا روغن اضافی آن ها گرفته شود.

بعد در داخل ظرف گذاشته و همراه سیب زمینی سرخ شده و سس و سالاد دلخواه و سبزیجات معطر میل کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها