haraj logo
جستجو

مرغ سوخاری با نودل کدو سبز

مواد لازم :
سینه مرغ : 500 گرمتخم مرغ : 1 عددجعفری تازه : 2 ق غپودر سیر : 1/2 ق چپودر فلفل سیاه : 1/4 ق چنمک : 1/2 ق چسس مارینارا : 8 ق غروغن زیتون : 3 و نیم ق غنمک و فلفل اضافه : به مقدار دلخواهکدو سبز : 350 گرمپودر سوخاری : یک لیوانپودر آویشن : به مقدار دلخواهکره : 2 ق غپنیر پارمزان رنده شده : 1/3 فنجانپنیر چدار : 8 برش ضخیم

سلام دوستان عزیزم. روز تون به خیر باشه. خوراک مرغ سوخاری با نودل کدو سبز یک خوراک آمریکایی چینی یه. در واقع می تونید حدس بزنید کدوم قسمتش متعلق به چینی هاست و کدوم به آمریکایی ها. منظور از نودل کدو سبز, کدو سبزی هست که به رشته های باریک و نازک برش داده بشه و بعد با کمی ادویه و روغن تفتش بدید. یک خوراک ساده و راحت که سریع هم اماده می شه. برای پودر سوخاری می تونید از پودر های آماده استفاده کنید و یا مثل این دستور از پودر نان سوخاری همراه با چاشنی هایی که در مواد اولیه نوشتم. برای پخت این غذا می تونید هم از فر و هم از قابلمه استفاده کنید. چون فر رو فقط برای ذوب شدن پنیر احتیاج داریم و مرغ در تابه سوخاری می شه. امیدوارم این دستور براتون مفید و جالب باشه.


اول از همه اگر می خواید از فر استفاده کنید دمای اون رو تا چهارصد درجه فارنهایت یا دویست و پنجاه درجه سلسیوس بالا ببرید تا گرم بشه. سینه ی مرغ رو به هشت قسمت مساوی برش بزنید. برش ها نباید خیلی ضخیم یا نازک باشند. در ظرفی تخت یک عدد تخم مرغ رو بشکنید و خوب هم بزنید. مرغ ها رو در تخم مرغ ها بذارید و با برس تخم مرغ رو به همه جای اون ها بمالید.

در ظرف تخت دیگری پودر سوخاری رو بریزید. جعفری تازه و ریز خرد شده, پنیر پارمزان ریز رنده شده و پودر سیر رو بهش اضافه کنید. نصف قاشق چای خوری نمک و یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه بهش بزنید. در صورت تمایل مقداری پودر آویشن اضافه کنید. پودر و چاشنی ها رو خوب مخلوط کنید و در ظرف پخش کنید. مرغ ها رو در آرد سوخاری بغلطانید تا هر دو طرف تکه های مرغ کاملا به پودر آغشته شوند.

مرغ سوخاری با نودل کدو سبز


در تابه ای یک قاشق غذا خوری روغن زیتون و یک قاشق غذا خوری کره رو مخلوط کرده و با حرارت متوسط گرم کنید. حدودا سه دقیقه زمان می بره. حالا تکه های مرغ رو در تابه بچینید و هر طرف رو پنج تا شش دقیقه بپزید. تابه رو با دستمال کاغذی تمیز کنید و این بار یک قاشق غذا خوری روغن زیتون و یک قاشق غذا خوری کره در تابه بریزید و باز گرمش کنید. باقی مرغ ها رو مانند قبل سرخ کنید. وقتی مرغ ها کاملا پختند اون ها رو روی یک دستمال نخی بذارید. اگر می خواید مرغ ها بهتر بپزند می تونید حدود ده دقیقه قبل از اینکه مرغ ها رو سوخاری کنید آن ها رو در آب جوش بپزید.

 


تکه های مرغ سوخاری رو در ظرف مناسب فر بچینید. روی هر تکه مرغ یک قاشق غذا خوری از سس مارینارا بریزید و یک برش از پنیر چدار روی هر کدام بذارید. مرغ رو به مدت ده دقیقه در فر بذارید تا پنیر ذوب بشه و روی اون حباب بزنه. روی پنیر که نقاط قهوه ای رنگ ایجاد شد ظرف رو از فر خارج کنید. 

مرغ سوخاری با نودل کدو سبز

مرغ سوخاری با نودل کدو سبز


کدو سبز رو بشورید و با دستگاه خرد کن خلال کنید. پوست کدو رو نگیرید. می تونید از خرد کن های دستی ای که خلال های باریک درست می کنند هم این کار رو انجام بدید.  رشته های کدو سبز رو در تابه بریزید و تفت بدید. حدود ده دقیقه کدو سبز رو بپزید. بعد از این مدت اب کدو رو تخلیه کنید و با باقی مانده ی روغن زیتون به مدت دو دقیقه تفتش بدید. مقداری نمک و فلفل اضافه بهش بزنید. می تونید از ادویه های دلخواه تون هم استفاده کنید. در بشقاب سرو مقداری نودل کدو سبز بریزید. روی نودل رو می تونید با یک قاشق غذا خوری سس مارینارا بپوشانید. سپس یک یا دو تکه مرغ سوخاری رو روی نودل بذارید. این غذا واقعا خوش طعم و خوش مزه ست. حتما امتحان کنید. نوش جان تون. 


آب کدو سبز رو نگه دارید. بهش مقداری نمک و فلفل سیاه و مقداری سیر رنده شده بزنید. آب کدو رو مانند یک سس در کنار غذا سرو کنید. 

آخرین آموزش ها
برترین ها