haraj logo
جستجو

فرنچ تست کرم بروله

گاهی بد نیست برای صبحانه وقت بیشتری بگذاریم و از قبل برای تهیه آن تدارک ببینیم. فرنچ تست از صبحانه‌های محبوب سراسر دنیاست که معمولاً کودکان هم آن را می‌پسندند و از آن استقبال می‌کنند. فرنچ تست را معمولاً با خیساندن نان تست در مایعی شامل تخم مرغ و سپس سرخ کردن یا قرار دادن آن در فر تهیه می‌کنند. فرنچ تست کرم بروله هم به همین ترتیب تهیه می‌شود و به دلیل اینکه در آن از خامه استفاده می‌شود و نان شب تا صبح در مایع خیس می‌خورد طعم بی‌نظیری دارد.

مواد لازم :
کره ½ پیمانهشکر قهوه‌ای 1 پیمانهشیره طلائی 2 قاشق غذاخورینان تست (به ضخامت ۵/۲ سانتیمتر) 6 عددتخم مرغ 5 عددخامه کم چرب 1 و ½ پیمانهاسانس وانیل 1 قاشق چایخورینمک ¼ پیمانه

مدت زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۴۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۶ نفر

عکس

 

طرز تهیه فرنچ تست کرم بروله

 

کره را در یک تابه عمیق روی شعله متوسط آب کنید. سپس شکر و شیره طلائی را اضافه کنید و هم بزنید تا شکر حل شود. حال مواد را در یک سینی فر (با ابعاد حدودی ۲۰ در ۳۰ سانتیمتر) بریزید.

 

حاشیه قهوه‌ای رنگ نان‌های تست را با چاقو جدا کنید و نان‌ها را داخل سینی فر مذکور به صورت یک لایه کنار هم بچینید تا به مایع مرحله قبلی آغشته شوند. تخم‌مرغ‌ها، خامه، اسانس وانیل و نمک را در کاسه‌ای به خوبی با هم مخلوط کنید. سپس آن را روی نان‌ها بریزید. روی سینی را بپوشانید و آن را به مدت ۸ ساعت (از شب تا صبح) در یخچال نگهداری کنید.

 

فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید و اجازه بدهید گرم شود. سینی فر را از یخچال خارج کنید و صبر کنید تا به دمای اتاق برسد. سپس روکش را از روی سینی تست فرانسوی بردارید و آن را به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه در فر قرار دهید تا فرنچ تست ها پف کنند و کمی قهوه‌ای رنگ شوند.  نان تست فرانسوی را با عسل، شیره، پودر قند یا میوه‌های تازه سرو کنید.

طرز تهیه تست کوفته و چاودار دانمارکی

 

نکته: اگر میل دارید فرنچ تست شما مرطوب باشد، سینی را با روکش آلومینیومی در فر قرار دهید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها