haraj logo
جستجو

چیزکیک فرنچ تست

مواد لازم :
نان تست : یک بستهکره : 30گرمپنیر خامه ای : 260گرموانیل : نوک ق چآبلیمو : 2 ق غشیر : یک پیمانهنمک : نوک ق چشکر : یک پیمانهتخم مرغ : 5عدد

به نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام و درود خدمت تمام دوستان عزیزم

امیدوارم حالتون خوب باشه و حسابی سرحال و قبراق باشید. امروز در خدمتتونم با یه دسر و صبحانه عالی و خوشمزه. چیزکیک فرنچ تست. این صبحانه و دسر ترکیبی از سه دسر می باشد. پسسس دارای طعم و مزه فوق العاده ای می باشد. این دسر انقدر شیرینی ندارد که دلتان را بزند و دارای شیرینی معمولی است.

شما عزیزان می توانید این صبحانه عالی را برای کودکانی که دارای عادات بد غذایی هستند و غذا نمی خورند، تهیه کنید و شاهد این باشید که چگونه این دسر تبدیل به صبحانه ای لذیذ برای ان ها خواهد شد. حالا با من همراه باشید تا این دسر عالی و خوشمزه رو درست کنیم.


در ابتدا اول فر را روشن می کنیم تا گرم شود. دمای فر را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم کرده و بگذارید حداقل بیست دقیقه گرم شود.


حالا می رویم سراغ اماده کردن مواد میانی چیز کیک فرنچ تست. ابتدا کاسه را برداشته و تخم مرغی را درون ان می شکنیم. حالا مقداری شکر و وانیل و آبلیمو تازه و پنیر خامه را به ان اضافه کرده و هم می زنیم. با دور تند همزن برقی حدود پنج دقیقه ان را هم بزنید تا خوب حالت خامه ای و سبک بگیرد.

چیزکیک فرنچ تست


حالا قالبی که برای تهیه این چیز کیک را در نظر گرفته اید را با دست و یا برس مخصوص اشپزی، چرب کنید. ظرفی نسبتا گود را بردارید و حال مابقی تخم مرغ ها و شیر و نمک و شکر را در ان می ریزیم و با کمک چنگال انقدر می زنیم تا مایعی یک دست حاصل شود. حالا یکی از نان های تست را بردارید و داخل قالب قرار دهید و ببینید که ایا نان تست و قالب با هم متناسب و هم اندازه هستند یا نه؟ اگر نان بزرگ تر از قالب بود، با چاقویی تیز اطراف ان را برش بزنید و با قالب هم اندازه کنید.

حالا نان تست را داخل ترکیب تخم مرغی قرار داده و با قاشق از مایه بردارید و روی نان  بریزید و نان را به خوبی با مایه اغشته کنید.حالا نان تست را درون ظرف قرار دهید. نان دیگری را بردارید و دوباره همین کار را تکرار کنید. کف ظرف را با نان تست تخم مرغی شده پر کنید. رویش از ان ترکیب پنیری که اماده کرده بودیم بریزید و با ته قاشق و یا لیسک روی نان تست ها را بپوشانید. دوباره روی این فیلینگ پنیری، نان تست تخم مرغی بگذارید و روی فیلینگ را بپوشانید. اینقدر این کار را انجام دهید تا قالبتان پر شود. کره را در فریزر قرار داده و به مدت نیم ساعت زمان می دهیم تا کاملا سفت شود.

بعد از گذشت نیم ساعت ان را از فریزر خارج کرده و با چاقوی تیز ان را به قطعات مربعی کوچک تقسیم کنید. کره را روی فیلینگ پنیری پخش کنید و در اخر نیز شکر را رویش بپاشید تا همه جای چیز کیک فرنچ تست پخش شود.

چیزکیک فرنچ تست


حالا قالب را داخل فری که از قبل گرم کرده بودیم قرار می دهیم. به چیز کیک فرنچ تست حدود چهل دقیقه زمان می دهیم تا کاملا بپزد. وقتی سطح چیز کیک طلایی و برشته شد، قالب را از داخل فر بیرون اورده و روی ان فویل الومینیومی می کشیم و دوباره ان را به داخل فر منتقل می کنیم و حدود پنج دقیقه دیگر زمان می دهیم تا چیز کیک بپزد.


بعد از اینکه پنج دقیقه گذشت فر را خاموش کرده و قالب را بیرون بیاورید و فویل الومینیومی را از روی ان بردارید. به چیز کیک فرنچ تست حدود پانزده الی بیست دقیقه زمان بدهید تا خنک شود و از حرارت بیوفتد. حالا چیز کیک را داخل ظرف مورد علاقه تان منتقل کرده و باز هم مدتی زمان دهید تا خنک شود.

این نکته را دقت کنید که اگر این دسر به مدت یک شبانه روز در یخچال بماند، تمام مواد به خورد هم می رود و نان ها نرم می شوند و در نهایت دسری فوق العاده خوشمزه خواهید داشت.

چیزکیک فرنچ تست

آخرین آموزش ها
برترین ها