haraj logo
جستجو

خورشت فسنجان با مرغ

مواد لازم :
ران مرغ : 5 عددران مرغ : 7 عددپیاز قرمز : 2 عددسرکه سیب : نصف استکانآب لیمو : نصف استکاننمک و زردچوبه : به مقدار لازمکدو تنبل : 300 گرمپودر هل : 1/4 قاشق چای خوریزعفران دمکرده : 2 قاشق غذاخوریرب انار : 2 قاشق غذاخوریشکر : 3 قاشق غذا خوریمغز گردو : 500 گرم

به نام خدا..سلام به هاراجی های مهربون ... خوش برخورد ...


 ابتدا مرغ را مزه دار می کنیم پیاز را خرد کرده در ظرفی می ریزیم نمک ، زرد چوبه ، آب لیمو ، زعفران دم کرده و سرکه سیب را مخلوط کرده و روی مرغ ها میریزیم و مرغ ها را ها زیر و رو کرده تا همه آعشته شود.


 کدو تنبل را درون قابلمه گذاشته روی حرارت ملایم می گذاریم بعد از 40 دقیقه الی 1 ساعت تنوری شده سپس با قاشق درون آن را ساییده و در ظرفی با گوشت کوب پوره می کنیم.

 


 گردو را با آسیاب کن یا گوشت کوب پوره کرده و درون تابه ریخته و تفت می دهیم تا وقتی سرخ و تغییر رنگ دهد.

خورشت فسنجان


 کدو تنبل پوره شده و گردو ی پوره شده را مخلوط کرده و خوب هم می زنیم تا یک دست شود بعد پودر هل را اضافه کرده سپس مرغ های مزه دار شده را درون قابلمه مناسبی چیده و مخلوط کدو تنبل و گردو را روی آن ها ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا به جوش آید سپس درب قابلمه را گذاشته تا 40 دقیقه با حرارت ملایم بپزد بعد از زمان مقرر رب انار و برحسب ذائقه شکر یا آب لیمو اضافه کرده و می گذاریم 30 دقیقه دیگر بجوشد.

 خورشت فسنجان

خورشت فسنجان با مرغ کاملا پخته و روغن انداخته این خورشت بیشتر در اصفهان مرسوم است در ظرف سرو ریخته و با پلو مورد نظر میل کنید.

نوش ... جان ...

 خورشت فسنجان

آخرین آموزش ها
برترین ها