haraj logo
جستجو

استیک ماهی

ماهی دارای خواص بی نظیری است که به ندرت در ماده غذایی دیگری پیدا میشود و به همین دلیل هم کارشناساتن تغذیه توصیه میکنند ماهی حدداقل هفته ای یکی دو بار مصرف شود. برای این که برنامه غذایی شما تکراری نشود شاید بهتر باشد با روش های مختلف پخت ماهی آشنا شوید. طرز تهیه استیک ماهی سالم و خوشمزه را در ادامه میخوانید. به جای هالیبوت میتوانید از ماهی های مشابه دیگر هم استفاده کنید.

مواد لازم :
سیر خرد شده 1 حبه روغن زیتون 6 قاشق غذاخوریریحان خشک 1 قاشق چایخورینمک 1 قاشق چایخوری فلفل سیاه 1 قاشق چایخوریآبلیمو تازه 1 قاشق غذاخوریجعفری خرد شده 1 قاشق غذاخوریفیله ماهی هالیبوت 170 گرم

مدت زمان آماده سازی : ۵۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۵ دقیقه

زمان کل : ۸۰ دقیقه

برای : ۲ نفر

تصویر

 

تصویر

 

طرز تهیه استیک ماهی

 

مرحله اول:

در کاسه ای شیشه ای سیر، روغن زیتون، ریحان، نمک، فلفل، آبلیمو و جعفری را مخلوط کنید و خوب هم بزنید. (می توانید از ریحان تازه و ریز شده هم استفاده کنید.) فیله ها را در یک ظرف قرار دهید و مخلوط آماده را روی آن بریزید به طوری که کاملا آغشته شوند. فیله ها را 1 ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه ها خوب به خورد فیله ها بروند.

 

مرحله دوم:

از یک تابه دو طرفه یا گریل یا کباب پز برای کباب کردن استیک فیله ماهی هالیبوت استفاده کنید. فقط کافیست فیله ها را از یخچال در بیارید و کاملا از مخلوط جدا و هر طرف ماهی را به مدت 5 دقیقه کباب کنید تا به رنگ طلائی مایل به قهوه ای دربیاید. از طعم لذیذ استیک ماهی لذت ببرید.

 

عکس

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها