haraj logo
جستجو

پیتزای ماهی

مواد لازم :
فیله ماهی : 350 گرماسفناج : 350 گرمگوجه فرنگی : 400 گرمپیاز متوسط : 2 عددسیر : 2 عددساقه پیازچه : به مقدار لازمفلفل دلمه ای قرمز : 1 عددپنیر سفید : 125 گرمپنیر پیتزا : 125 گرمروغن زیتون : 2 قاشق سوپخورینمک و فلفل : به مقدار لازم

پیتزای ماهی با سبزیجات معطر یک غذای ایتالیایی خوشمزه است. برای این پیتزا خوشمزه با ما قدم به قدم همراه باشید.

 ابتدا ماهی را آماده کنید. فیله ماهی را بشویید و بعد از کمی پختن آن را ریز کنید. اسفناج ها را بشویید و ساطوری کنید و آن ها را روی یک دستمال تمیز بگذارید تا 2 ساعت خشک شوند. فلفل دلمه ای را تمیز کنید و تخمه هایش را دور بریزید و آنها را ریز کنید اما پیاز را برای زیبایی بیشتر حلقه ای ببرید. ساقه های پیازچه و حبه های سیر را به صورت ساطوری در بیاورید. 

می خواهیم پوست گوجه فرنگی را بکنیم پس ابتدا در آب جوش و سپس در آب سرد قرار دهید تا پوست آن راحت جدا شود. سپس گوجه را به قطعات یکسان ببرید. فر را آماده کنید روی دمای 210 درجه سانتیگراد. 20 دقیقه قبل از قرار دادن سینی فر آن را روشن کنید. 

بعد از آماده کردن مواد روی پیتزا، باید خمیر پیتزا را که از قبل آماده کرده اید یا از بازار خریداری کرده اید، روی یک سطح صاف آرد پاچی شده، باز کنید. قطر خمیر باید 7 میلیمتر باشد. حالا سینی فر را چرب کنید و آن را داخل سینی فر بگذارید. 

حالا به ترتیب زیر مواد را روی خمیر بگذارید:

پیتزای ماهی

برای مشاهده آموزش سایر پیتزا ها با ماهی میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید

طرز تهیه پیتزا با فیله ماهی

آخرین آموزش ها
برترین ها