haraj logo
جستجو

فیله ماهی با لوبیا سبز

مواد لازم :
فیله ماهی : 2 تکه سیب زمینی متوسط : 5 عدد لوبیا سبز : 200 گرم پیاز : 1 عدد جعفری خرد شده : 1 لیوان سیر له شده : 1 حبه روغن هسته انگور : 2 قاشق غذا خوری جعفری : 1 قاشق آب لیمو ترش : 2 قاشق چایی خوری نمک و فلفل : به مقداردلخواه

ابتدا پوست سیب زمینی را جدا کنید، بعد از اینکه آنها را شستید به چهار قسمت تبدیل کنید. قابلمه متوسطی را بردارید بعد آن را پر از آب کنید، بعد از اینکه جوش آمد سیب زمینی ها را ریخته و اجازه دهید 10 دقیقه ای در آب بجوشد.

در این هنگام در ظرفی مخلوطی از سیر له شده، جعفری، روغن، سس خردل، آبلیمو، نمک و فلفل طوری که خوب ترکیب شوند، تهیه کنید. فر را روشن کنید که تا زمان استفاده گرم شود، بعد سیب زمینی ها را روی سینی آن بچینید بعد به مدت 15 دقیقه تا برشته شدن دو طرف سیب زمینی ها درون فر قرار دهید. بعد فیله ها را به روغن بزنید که خوب روغنی شوند بعد درون فر حالت گریل بگذارید که مدت زمان آن 8 دقیقه است.

در این زمان لوبیا سبز باید بخار پز شود که زمان آن 3 دقیقه است (لوبیا سبز درون قابلمه با نصف لیوان آبجوش بخارپز می شود و اگر نیاز بود آب را آن را زیاد کنید)، سپس در کاسه ی حاوی پیاز و جعفری بریزید و قاطی کنید. فیله ها آماده شده، از فر بیرون بیاورید و در بشقاب مورد نظر قرار دهید، درون کاسه حاوی سبزیجات هم سیب زمینی ها را بگذارید، مواد چاشنی را به میزان نصف اضافه کنید و بقیه چاشنی را به فیله اضافه کنید و در کنار آن سالاد گذاشته و میل بفرمایید.

فیله ماهی با لوبیا سبز

آخرین آموزش ها
برترین ها