haraj logo
جستجو

کتلت ماهی

مواد لازم :
فیله ماهی : 500 گرمسیب زمینی : 2 عددجعفری : 80 گرمنمک و فلفل : به مقدار لازمتخم مرغ : 2 عددآب : 1 قاشق غذا خوریآرد سوخاری : 1 استکانروغن زیتون : 1 استکان

به نام خدا

سلام به هاراجی های خوش اخلاق ... و باصفا...


 ابتدا فیله ماهی را خرد کرده و درون تابه ریخته و 3 قاشق غذا خوری روغن اضافه کرده و روی حرارت گذاشته تا سرخ و پخته شود. بعد سیب زمینی ها را آبپز کرده و با گوشکوب همراه ماهی له می کنیم. جعفری را پاک کرده شسته و خرد می کنیم درون ظرف بزرگی ماهی و سیب زمینی له شده و جعفری خرد شده و یکی از تخم مرغ ها و نمک و فلفل را خوب با هم مخلوط می کنیم.

 کتلت ماهی


سپس خمیر درست شده را با دست به شکل دلخواه فرم دهید.

کتلت ماهی


درون ظرف مناسبی تخم مرغ باقی مانده و آب را با هم زن هم بزنید سپس کتلت ماهی ها را اول درون تخم مرغ غلتانیده سپس به آرد سوخاری آغشته کنید و درون سینی مرتب بچینید. (اگر هنگام آعشته کردن کتلت ها به تخم مرغ زده شده و آرد سوخاری احساس کردید کتلت ها می خواهند وا بروند و شل هستند می توانید 1 ساعت در یخچال بگذارید تا سفت شوند).

 کتلت ماهی

کتلت ماهی


حال روغن را درون تابه عمیقی بریزید و روی حرارت بگذارید وقتی داغ شد کتلت ها را به نوبت درون آن سرخ و برشته کنید. وقتی سرخ شدند روی کاغذ روغنی تمیزی بچینید تا روغن اضافی آن ها گرفته شود. بعد درون ظرف سرو گذاشته و همراه خانواده این کتلت ماهی خوشمزه و لذیذ را با نان و سبزیجات معطر میل کنید.

نوش ....جان ...

 کتلت ماهی

آخرین آموزش ها
برترین ها