haraj logo
جستجو

کمپوت هلو انجیری

مواد لازم :
هلو انجیری : 4 عددشکر : نصف استکانآب : 2 لیوانگلاب : 1 قاشق غذاخوریزعفران : به مقدار لازم

به نام خدا سلام به هاراجی های عزیز و گرامی ...


ابتدا هلو انجیری ها را شسته و داخل ظرف آب جوش ریخته بعد از 5 الی 10 دقیقه پوست آن ها را به راحتی گرفته سپس از وسط نصف کرده و هسته آن ها را جدا کرده و در ظرف مناسبی می ریزیم.

کمپوت هلو انجیری


حال در ظرف مناسبی آب و شکر ( به جای شکر از نبات یا پودر قند می توانید استفاده کنید ) را ریخته و روی حرارت با شعله ملایم می گذاریم وقتی جوشید زعفران ساییده شده را اضافه کرده و هم می زنیم ( می توانید زعفران ساییده شده را جداگانه درون 1/3 آب جوش استکان ریخته در ظرف را 10 دقیقه گذاشته تا زعفران دم بکشد سپس به شهد اضافه می کنیم ) سپس هلو انجیری های خرد شده را اضافه کرده و هم زده صبر می کنیم تا یه جوش بزند سپس در قابلمه را گذاشته تا با همان شعله ملایم 20 الی 30 دقیقه بجوشد.

کمپوت هلو انجیری


بعد از اینکه کمپوت هلو انجیری جا افتاد و شهد آن قوام آمد گلاب را اضافه کرده و بعد از 5 دقیقه از روی حرارت بر می داریم وقتی کمی خنک شد درون ظرف سرو ریخته و در یخچال می گذاریم تا خنک شود.

کمپوت هلو انجیری ما آماده است یک میان وعده عالی و لذیذ برای اعضا محترم خانواده امیدوارم مطالب مفید بوده کمپوت هلو انجیری خوشمزه را که الان در این فصل هلو انجیری فراوان است درست کنید و در کنار خانواده میل کنید و لذت ببرید. نوش ... جان ...

کمپوت هلو انجیری

آخرین آموزش ها
برترین ها