haraj logo
جستجو

خوراک گوجه و بادمجان و سیب زمینی

مواد لازم :
گوجه فرنگی : 2 عددبادمجان : 1 عدد متوسطسیب زمینی : 2 عددنمک و فلفل : به میزان لازمروغن : به میزان لازم

با سلام و عرض ادب خدمت بانوان عزیز سرزمینم 

امروز میخواستم غذا درست کنم اما هم مواد کمی در اختیار داشتم و هم زمان کمی واسه تهیه ی غذا . تصمیم گرفتم یه غذای خوشمزه و البته توی کمترین زمان درست کنم . مطمئنا خیلی از شماها این نوع غذا رو تهیه کرده و مصرف کردین.


دوستان ، من طبق روال همیشه موقعی که میخوام سیب زمینی سرخ کنم حتما به مدت چند دقیقه میجوشونم سیب زمینی ها رو تا مغز پخت بشن. 

خب اول از هر چیز سیب زمینی ها رو پوست گرفته به صورت خلالی خورد می کنیم ، می شوییم و درون قابلمه ای ریخته و آب به آن اضافه می کنیم. به مقدار دلخواه نمک اضافه می کنیم و به مدت 10 تا 15 دقیقه با شعله ی زیاد می جوشانیم سپس آبکش کرده تا آب آن کشیده شود. 

بادمجان را پوست گرفته و حلقه حلقه برش می دهیم و درون آب نمک می گذاریم. بعد از 20 دقیقه آبکش می کنیم .(بادمجان ها را درون آب نمک ریخته تا اگر مزه ی تلخی دارند با این کار از بین برود).

همچنین گوجه ها را به صورت حلقه ای برش می دهیم.


درون ماهیتابه ای روغن ریخته و سیب زمینی ها را درون آن ریخته و مقدار کمی نمک اضافه کرده و سرخ می کنیم . 

 طرز تهیه خوراک گوجه و بادمجان و سیب زمینی


درون ماهیتابه ای دیگر ، روغن ریخته و بادمجان ها را سرخ می کنیم .اگر به بادمجان ها موقعی که درون آب نمک گذاشتین ، مقدار کمی نمک اضافه کرده بودین ، می تونین توی این مرحله نیز مقدار کمی نمک اضافه کنید. 

 


همچنین درون ماهیتابه ای دیگر روغن ریخته و گوجه ها را درون آن ریخته و مقدار دلخواه نمک اضافه می کنیم تا با شعله ی ملایم سرخ شوند.

 طرز تهیه خوراک گوجه و بادمجان و سیب زمینی

خب دوستان غذای ما آماده س می تونید همراه زیتون یا هر چیز دیگه ای نوش جان کنید.

 طرز تهیه خوراک گوجه و بادمجان و سیب زمینی

آخرین آموزش ها
برترین ها