haraj logo
جستجو

خوراک نخود با سیب زمینی و اسفناج

مواد لازم :
روغن نباتی : 2 قاشق غذاخوری پیاز قرمز : 1/2 پیمانه پیاز : 1عددسیر : 4 حبهپودر زیره : 1/2 قاشق چایخوریفلفل دلمه ای : 1/2 لیوان ریز خرد شدهفلفل سیاه : 1/4 قاشق چای خوری پودر کاری : 1/2 قاشق غذاخوری سیب زمینی : 3 عددبزرگ اسفناج : 1 مشتنمک : 1/2 قاشق چایخوریآب : 1/2 فنجان کنسرو نخود : 1عدد


در ابتدا یک قابلمه بزرگ تهیه کنید و آن را روی شعله متوسط قرار دهید. سپس روغن نباتی را به درون قابلمه اضافه کنید. صبر کنید تا روغن داغ شود. بعد از داغ شدن شعله گاز رااا کم کنید و سپس پیاز ها را بشویید و همراه با سیر خرد کنید و بعد از خرد کردن درون روغن به مدت  2 تا 3 دقیقه با حرارت کم تفت دهید  تا پیاز طلایی شود. پودر زیره و فلفل دلمه (به اندازه 1/2 لیوان که به صورت نگینی خرد شود) و فلفل سیاه را اضافه کنید، بگذارید کامل سرخ شود.

خوراک نخود فرنگی با سیب زمینی و اسفناج


در این مرحله پودر کاری را به مواد بالا اضافه کرده و با قاشق چوبی مدام هم بزنید و حرارت شعله را کم کنیید. منتظر بمااانید تا مواااد به مدت پنج دقیقه رو حرارت کم بماند و خوب تفت بگیرد.

خوراک نخود فرنگی با سیب زمینی و اسفناج


سیب زمینی های مان را به خوبی شسته و پوست می کنیم و ان را از وسط نصف می کنیم به صورت خلالی گوشتی برش می دهیم. سیب زمینی هارا به مواد اضافه می کنیم و مرتب هم می زنیم. بهتر است دو تا سه دقیقه به خوبی با مواد تفت دهید.


مقداری اب به مووادمون اضافه می کنیم. بگذارید 2-3 دقیقه بپزید، سپس نخود کنسرو شده را اضافه کنید و صبر کنید تا اب به جوش بیاید.


با جوش آمدن اب، زیر شعله گاز را کم میکنیم. سپس نمک (1/2 قاشق چایخوری) را  به مواد اضافه میکنیم و با حرارت کم بگذارید، 25 دقیقه بپزید. در این زمان باید کاملاً مواادمون جابیفته، بنابراین با استفاده از قاشق خود مقداری سیب زمینی و نخود را خرد کنید و اینکار باعث میشود، مواد غلیظ تر شود. بهتره نمک غذا رو چک کنید در صورت کم بودن نمک مقداری نمک به مواد اضافه کنید، سپس اسفناج را به مواد اضافه کنید.

سه تا چهار دقیقه زمااان میبرد تا خامی اسفناج از بین برود. سپس گاز را خاموش کنید. خوراک ما حاضر شده است. امیدوارم لذت کافی رو از این دستور و تهیه غذا برده باشید.

خوراک نخود فرنگی با سیب زمینی و اسفناج

در صورت دلخواه می توانید با برنج یا نان این خوراک مقوی را میل کنید. می توانید بدون نان یا برنج به خودی خود سرو شوووددد.

خوراک نخود فرنگی با سیب زمینی و اسفناج


اسفناج   *:*

اسفناج یک غذای فوق العاده است. این ماده با مواد مغذی موجود در یک بسته کم کالری بارگذاری می شود. سبزیجات تیره و برگ مانند اسفناج برای سلامتی پوست، مو و استخوان اهمیت دارد. آنها همچنین پروتئین، آهن، ویتامین ها و مواد معدنی را تأمین می کنند.

از مزایای سلامتی احتمالی مصرف اسفناج می توان به بهبود کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت، کاهش خطر ابتلا به سرطان و بهبود سلامت استخوان ها و همچنین تهیه مواد معدنی و ویتامین ها اشاره کرد که می تواند طیف های مختلفی را فراهم کند.

اسفناج در طول تاریخ توسط فرهنگ های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است، به ویژه در غذاهای مدیترانه ای، خاورمیانه و جنوب شرقی-آسیا. می توان آن را به راحتی در هر رژیم غذایی گنجانید، زیرا تهیه آن ارزان و آسان است.

اسفناج حاوی تقریبا 250 میلی گرم کلسیم در هر فنجان است. اما نسبت به کلسیم به دست آمده از منابع لبنی، به راحتی جذب می شود. اسفناج دارای مقدار زیادی اگزالات است که به کلسیم متصل می شود


1) سلامت استخوان

آهن، فسفر، کلسیم، منیزیم و روی موجود در سیب زمینی ها به بدن کمک می کند تا ساختار و استحکام استخوان را بسازد و حفظ کند. آهن و روی نقش مهمی در تولید و بلوغ کلاژن دارند.

2) فشار خون

دریافت سدیم کم برای حفظ فشار خون سالم ضروری است، اما افزایش مصرف پتاسیم ممکن است به همان اندازه مهم باشد. پتاسیم باعث ترشح عروق یا گسترش عروق خونی می شود. براساس بررسی ملی آزمایشات بهداشتی و تغذیه ای (NHANES)، کمتر از 2 درصد از بزرگسالان آمریکایی توصیه روزانه 4700 میلی گرم را برآورده می کنند. پتاسیم، کلسیم و منیزیم همه در سیب زمینی وجود دارند. مشخص شده است که این فشارها بطور طبیعی فشار خون را کاهش می دهد.

آخرین آموزش ها
برترین ها