haraj logo
جستجو

خوراک لوبیاسبز و مرغ

مواد لازم :
سینه مرغ : 3 عددپیاز : 1 عددلوبیا سبز : 400 گرمسیر : 2 حبهعصاره سبزیجات : 1 قرصکنجد : مقداریبرگ بو : مقدارینمک و فلفل : به مقدار کافیروغن : مقداریزردچوبه : مقداریزعفران دمکرده : 1 قاشق چایخوریاب : 4لیوان

از خوردن لوبیا سبز غافل نشوید! ترکیب لوبیاسبز با گوشت سفید به صورت خوراک، نقش عمده ایی در لاغر شدن دارد، لوبیاسبز با افزایش سوخت و ساز بدن باعث کاهش وزن می شود. 


باید 3 عدد سینه مرغ را به قطعات کوچکتری برش بزنید و استخوان های سینه را دور بی اندازید. سپس مقداری زیر آب بگیرید و داخل صافی قرار دهید تا آب اضافی آن برود. قطعات گوشت مرغ را داخل یک قابلمه قرار دهید، مقداری برگ بو به آن اضافه کنید، و 4 لیوان آب به آن بی افزایید و قابلمه را روی حرارت گاز بگذارید تا آب شروع به جوشیدن کند سپس حرارت را ملایم کنید تا تکه های سینه مرغ به آرامی بپزد. 


لوبیا سبز را پاک کنید یعنی قسمت سر و ته آن را با چاقو تیز ببرید و هر لوبیا سبز را به دو یا سه تکه تقسیم کنید و همه لوبیا ها را زیر آب بگیرید تا شسته شوند و داخل صافی بگذارید تا آب اضافی آن ها خارج شود. 

خوراک لوبیاسبز و مرغ


پس از آن که سینه مرغ پخته شد؛ گوشت ها را از قابلمه خارج کنید. آب مرغ درون قابلمه را صاف کنید باید مرغ آنقدر بپزد که حدود 1 استکان از این آب باقی بماند. تابه ای را روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن داخل آن بریزید سپس 1 عدد پیاز و 2 حبه سیر رنده شده را به روغن اضافه کنید و تفت بدهید تا پیاز و سیر نرم شوند، مقداری نمک و فلفل و زردچوبه به آن اضافه نموده و هم بزنید پس از 1 دقیقه حرارت را خاموش کنید و محتویات درون تابه را به 1 استکان آب مرغ صاف کرده اضافه کنید، همچنین 1 عدد عصاره سبزیجات را هم پودر کنید و آب مرغ افزوده و 1 قاشق چایخوری زعفران دمکرده را هم بی افزایید و همه مواد را با هم، هم بزنید. این مایه را کنار بگذارید.

خوراک لوبیاسبز و مرغ


مقداری روغن داخل تابه ریخته و روی حرارت بگذارید تا گرم شود بعد از آن که روغن گرم شد لوبیاها را به آن اضافه کنید و حرارت را کم کنید و مدام هم بزنید تا لوبیاها نرم شده و تفت بخورند؛ بعد از نرم شدن لوبیاها، تکه های سینه مرغ پخته شده را به تابه اضافه کنید؛ این بار لوبیا و تکه های مرغ را باهم تفت بدهید، حرارت گاز را کم نگه دارید سپس یک فنجان آب مرغ را که با سیر و پیاز تفت داده شده و سایر مواد مخلوط کرده بودید به تابه اضافه کنید و درب تابه را بگذارید تا مواد درون تابه پخته شده و آب مرغ جذب لوبیاها شود. وقتی که آب مرغ جذب خوراک شد و همه مواد خوب پخته شد تابه را از روی حرارت بردارید و مقداری کنجد (سیاه و سفید) روی خوراک بپاشید. اکنون غذا حاضر است... نوش جان!


در بسیاری از غذاها از عصاره سبزیجات استفاده می شود مثل خوراک ها، خورش ها و یا سوپ ها. بهتر است به جای قرص آن از عصاره تازه سبزیجات که خودتان درست می کنید استفاده کنید. درست کردن عصاره سبزیجات سخت نیست فقط کافیست که سبزیجاتی مثل نخود فرنگی، کرفس، جعفری، هویج و فلفل دلمه را به نسبت مساوی بشویید و خرد کنید و داخل یک قابلمه بریزید و آب به آن اضافه نمایید و بگذارید آب به جوش بیاید و در ادامه با حرارت ملایم به مدت 20دقیقه بپزید، تا سبزیجات نرم شود. پس از پختن سبزیجات دو راه وجود دارد می توانید آن ها را از صافی رد کنید یا پس از سرد شدن با بلندر (مخلوط کن) پوره نمایید که در روش دوم خود سبزیجات دور ریخته نمی شوند. توجه داشته باشید که سبزیجات خرد شده را درون قابلمه هایی که با قلع سفید شده اند یا با سرب و آلمینیوم ساخته شده اند نریزید، زیرا این ظروف طعم عصاره سبزیجات را خراب می کنند. بهتر است از قابلمه های تفلون یا چدن برای تهیه عصاره سبزیجات استفاده کنید. 


استفاده از زعفران دمکرده در این غذا به معنی حذف زردچوبه نیست، زردچوبه دارای خصوصیات ضدالتهابی و ضد سرطان است و از بیماری فراموشی جلوگیری می کند بنابراین مصرف زردچوبه را (حتی اگر از زعفران هم استفاده می کنید) هرگز از یاد نبرید. 

آخرین آموزش ها
برترین ها