haraj logo
جستجو

خوراک لوبیا با قارچ با ماکروفر

مواد لازم :
لوبیا چیتی : 100 گرمگوجه فرنگی : 400 گرمقارچ : 175 گرمفلفل سبز تند : 1 عددماست : 4 قاشق سوپخوریسیر : 1 حبهزیره سیاه : 4 قاشق چایخوریجعفری : برای تزییننمک : به مقدار لازمپودر پاپریکا : به مقدار لازمروغن مایع : 1 قاشق سوپخوری

لوبیا ها را در ظرف بزرگی بریزید و به مقدار کافی به آنها آب اضافه کنید و از شب تا صبح خیس کنید تا نفخ آنها گرفته شود سپس در آبکش بریزید و با آب سرد خوب بشویید سپس در ظرف گودی ریزد و روی آنها آب جوش بریزد و به مدت 25 تا 30 ثانیه در درجه ی تند مایکرویو بپزید تا نرم شوند. سپس خارج کنید و اجازه دهید خنک شوند.

در ظرف گودی روغن مایع، سیر رنده شده، فلفل سبز خرد شده، زیره و پاپریکا بریزید درب ظرف را ببندید و با درجه زیاد به مدت 2 دقیقه در مایکرویو قرار دهید یکبار هم بزنید تا عطر آنها بلند شود سپس لوبیا ها را آبکش کنید و با آبجوش بشوید و همراه با گوجه فرنگی ها و قارچ های ورقه ای شده به ظرف اضافه کنید و به مدت 8 تا 10 دقیقه بپزید. مواد را یکبار هم بزنید تا ته نگیرد. درآخر 2 قاشق ماست را به همراه نمک و فلفل به خوارک اضافه کنید. در ظرف مناسبی سرو کنید و با جعغری خرد شده و بقیه ماست تزئین کنید. این خوراک با نان و برنج قابل مصرف است.

 

خوراک لوبیا با قارچ با ماکروفر

آخرین آموزش ها
برترین ها