haraj logo
جستجو

ساندویچ فلافل

مواد لازم :
سبزی دلمه : 300 گرمسیب زمینی : 1 عددپیاز : 1 عددسیر : 2 حبهرب گوجه فرنگی : 1 قاشق غذاخورینمک و فلفل : به مقدار لازمپودر سوخاری : به مقدار لازمپودر زیره : به مقدار لازمجعفری : به مقدار لازمکاهو : به مقدار لازمخیارشور : به مقدار لازمگوجه فرنگی : به مقدار لازمآب : به مقدار لازمنخود : 500 گرم

ساندویچ یک نوع غذا میباشد که در تمام وعده های غذایی مثل ناهار و شام و عصرانه میتوان میل کرد. در همه کشورها استقبال زیادی از این غذای خوشمزه میشود. ساندویچ انواع مختلفی دارد مثل کتلت، فلافل، همبرگر، مرغ و... ، ساندویچ فلافل خیلی پرطرفدار است در بین افرادی که به علت مشغله کاری نمیتوانند غذا بپزند و یا دانشجویان و مسافران که برای راحتی ساندویچ را به عنوان غذا انتخاب میکنند. ماده اصلی مورد استفاده در فلافل نخود میباشد و نخود حتما باید حداقل یک روز در آب بماند تا کسانی که مشکل معده دارند بتوانند راحت استفاده کنند. بسیار آسان و در مدت زمان خیلی کم پخته میشود. برای شما عزیزان ساندویچ فلافل را آموزش میدهیم امیدوارم از این آموزش لذت ببرید.


در مرحله اول نخود را به مدت یک روز خیس میکنیم و چند مرتبه هم آبش را عوض میکنیم. سیب زمینی را آبپز کرده و پیاز و سیر را هم از وسط برش میدهیم.

 ساندویچ فلافل


نخود و سیب زمینی و پیاز و سیر را داخل چرخ گوشت چرخ میکنیم و بعد از آن که چرخ شد باید نمک و فلفل و پودر زیره و جعفری و رب گوجه فرنگی و پودر سوخاری را به مواد اضافه و با هم مخلوط میکنیم.

ساندویچ فلافل 


مواد را که ورز دادیم و مخلوط کردیم اجازه میدهیم 45 دقیقه بماند و سپس داخل ماهیتابه حاوی روغن داغ سرخ میکنیم.

ساندویچ فلافل 

سپس با کاهو و خیارشور و گوجه فرنگی تزئین و میل میکنیم.

ساندویچ فلافل

آخرین آموزش ها
برترین ها