haraj logo
جستجو

پیتزا پاکتی

پیتزا از غذاهای محبوب ایتالیایی است که در ایران هم طرفداران زیادی دارد. همیشه برای تهیه پیتزا نیاز به مواد متنوع نیست. این پیتزا پاکتی کوچک و بامزه فقط احتیاج به خمیر پیتزا، پپرونی و پنیر و تخم مرغ دارد و کمی شبیه به پیراشکی پیتزاست. تهیه پیتزا پاکتی خیلی راحت است و ظاهر جالبی که دارد باعث می شود از غذاهای محبوب کودکان باشد. می توانید پپرونی را با قارچ یا گوشت چرخ کرده تفت داده هم جایگزین کنید.

مواد لازم :
خمیر پای یا پیتزا 2 عدد به قطر 25 سانتیمترسس مارینارا ½ پیمانهسوسیس پپرونی 30 حلقهپنیر موزورلا رنده شده 2/3 پیمانهتخم مرغ 1 عدد

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۳۵ دقیقه

زمان کل : ۴۰ دقیقه

برای : ۸۱۰ نفر

عکس

 

طرز تهیه پیتزا پاکتی

 

فر را از قبل با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید و روی یک سینی فر کاغذ روغنی بکشید. با استفاده از کاتر دایره ای یا یک لیوان خمیر پیتزا را به شکل دایره های کوچک قالب بزنید. نیمی از دایره ها را برای روی پیتزاها کنار بگذارید.

 

بقیه خمیرهای دایره ای را کنار هم بچینید و روی هر کدام از آنها یک قاشق چایخوری سس مارینارا بمالید (1 سانتیمتر حاشیه خمیر را خالی بگذارید).

 

عکس

 

سه حلقه سوسیس پپرونی روی هر خمیر پوشیده شده از سس بچینید. سپس یک قاشق غذاخوری پنیر موزورلا رنده شده و بعد یک قاشق چایخوری دیگر سس مارینا را روی آنها اضافه کنید.

 

تخم مرغ را در کاسه ای بشکنید و خوب هم بزنید. روی حاشیه خمیر ها که خالی گذاشتید کمی تخم مرغ بمالید. حال، روی خمیر هایی که کنار گذاشته بودید با استفاده از یک نی چهار سوراخ کوچک ایجاد کنید (طوری که خمیر شبیه به دکمه شود).

 

خمیرهای سوراخدار را روی خمیرهایی که با مواد پوشاندید بگذارید و روی هر کدام کمی تخم مرغ بمالید. سپس حاشیه خمیرها را با استفاده از یک لیوان (یا چنگال یا انگشتانتان) روی هم پرس کنید. حال پیتزاهای پاکتی را روی سینی فر بچینید و به مدت 20-25 دقیقه در فر قرار دهید (یا تا زمانی که طلایی رنگ شوند).

پیتزا تن ماهی و ذرت اسلایسی

 

عکس

 

نکته: برای سرو پیتزا پاکتی هم می توانید از اضافه سس مارینارا که تهیه کرده اید استفاده کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها