haraj logo
جستجو

آش بادمجان

 

مواد لازم :
گوشت گوسفند : 200 گرمبادمجان : 1 کیلوگرمنخود : 1 لیوانعدس : 1 لیوانکشک : 1 لیوانسیر : 4 حبهپیاز : 3 عددنعناع داغ : به مقدار لازمنمک و فلفل : به مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : -۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

تصویر

 

 

طرز تهیه آش بادمجان کرمانشاهی

 

 

عکس

 

طرز تهیه آش بادمجان : گوشت را به همراه چند لیوان آب و 1 پیاز خرد شده داخ قابلمه ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا بپزد و نرم شود سپس گوشت را ریش ریش کنید.

 

بادمجان ها را پوست بگیرید و خرد کنید ، نمک و فلفل و زردچوبه بزنید و در مقداری روغن تفت دهید تا نرم شوند سپس با پشت چنگال خوب له کنید ؛ نخود و عدس را که از شب قبل خیس داده اید درون قابلمه بریزید ، چند لیوان آب اضافه کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا بپزند و نرم شوند.

 

تصویر

 

2 عدد پیاز و 4 حبه سیر را خرد کنید ، داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و پیاز و سیر خرد شده را در روغن سرخ کنید.

 

پیاز داغ ، سیر داغ ، بادمجان های نرم شده و حبوبات پخته را داخل قابلمه گوشت بریزید ( اگر آب کم بود آب جوش اضافه کنید ) ؛ پس از اینکه آش چند جوش خورد کشک را اضافه کنید و با حرارت کم اجازه دهید آش جا بیفتد سپس آش را در ظرف بکشید و رویش را با پیاز داغ ، سیر داغ ، کشک ، نعناع داغ و تزئین و سرو کنید.

 

نکته ها : برای تهیه نعناع داغ میتوانید نعناع را با مقداری روغن روی حرارت ملایم 1 دقیقه تفت دهید ، در صورت تمایل میتوانید کشک بیشتری استفاده کنید ، میتوانید به جای آب گوشت از عصاره گوشت هم استفاده کنید.

طرز تهیه پتاژ گوجه فرنگی

 

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها