haraj logo
جستجو

آش بادمجان

شاید آش رشته و آش کشک معروف ترین آش های ایرانی باشند. ولی آش های خوشمزه دیگری هم هستند که هر کسی باید امتحان کند. آش بادمجان یا عدسی بادمجان آش خوشمزه ای است که با عدس و بادمجان تهیه میشود. تهیه این آش نیازی به گوشت ندارد. حتی عزیزان گیاهخوار هم میتوانند از آاین آش در برنامه غذایی خود استفاده کنند. شما میتوانید به جای آب گوشت از آب سبزیجات یا عصاره های آماده هم در تهیه آش بادمجان استفاده کنید. به این ترتیب آشی مقوی و خوشمزه خواهید داشت.

مواد لازم :
بادمجان 5 عددسیر 10 حبهعدس 2 لیوانپیاز 2 عددآرد 2 قاشق غذاخوریکشک 1 لیوانآب گوشت 4 لیوان پیاز داغ و نعنا داغ به مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۹۵ دقیقه

زمان کل : ۱۰۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

عکس آش بادمجان

 

طرز تهیه آش بادمجان

  

بادمجان ها را پوست بکنید و خرد کنید. سپس روی بادمجان ها نمک بپاشید و 10 دقیقه در یخچال استراحت دهید تا رطوبت اضافی اش خارج شود. بادمجان ها را با آب سرد ابکشی کنید. سپس بادمجان ها و سیرهای رنده شده را با مقداری روغن سرخ کنید.

 

عکس

 

عدس را از شب قبل خیس دهید. عدس را با 4 لیوان آب گوشت داخل قابلمه ای بریزید و بگذارید بپزد و له شود (اگر آب گوشت ندارید میتوانید از 4 لیوان آب مخلوط با عصاره گوشت استفاده کنید).

 

تصویر

 

پیاز را خرد کنید و با مقداری روغن تفت دهید تا نرم و طلایی شود. سپس آرد، زردچوبه، نمک و فلفل اضافه کنید و مجدد تفت دهید تا آرد سرخ شده و جذب پیاز شود.

 

عکس

 

مخلوط پیاز و آرد سرخ شده را همراه با بادمجان های سرخ شده به عدس پخته اضافه کنید و بگذارید آش جا بیافتد. در اواخر پخت کشک را اضافه کنید. پس از پخت با کشک و پیاز داغ آش را تزیین و سرو کنید.

طرز تهیه سوپ قارچ و نودل خامه ای

 

تصویر

 

نکته های کلیدی تهیه آش بادمجان:

دقت کنید که غلظت این آش همانند عدسی است.

اگر در طول پخت آب کم بود میتوانید مقداری آب جوش اضافه کنید.

بادمجان ها را پس از سرخ شدن خوب له کنید تا در داخل آش مشخص نباشند.

این آش را میتوانید با گل های بادمجان تزیین کنید. برای این کار ورقه های بادمجان را رول کنید. با خلال دندان فیکس نمایید و در روغن داغ سرخ کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها