haraj logo
جستجو

بادمجان آماده و سرخ شده

مواد لازم :
بادمجان : 2 عددروغن : نصف استکاننمک : به مقدار لازم

به نام خدا...سلام به هاراجی های با ذوق و خوش سیلقه ...


ابتدا بادمجان را شسته پوست گرفته و با چاقو در اندازه های مورد نظر برش زده و در یک آبکش لگن دار می چینیم سپس روی بادمجان ها با نمک پاش نمک زده حدودا 1 الی 2 ساعت صبر می کنیم تا نمک شیره ی تلخ بادمجان ها را بگیرد.

بادمجان سرخ


حال تابه را برداشته و روغن را داخل آن ریخته و روی حرارت با شعله ملایم گذاشته تا کمی داغ شود سپس بادمجان ها را درون تابه مرتب می چینیم و 10 دقیقه بعد بادمجان ها را نگاه می کنیم اگر خوب سرخ و برشته شده بودند بر عکس کرده تا روی دیگر بادمجان ها نیز سرخ شود.

بادمجان سرخ

با نوک چاقو تست کنید اگر راحت چاقو فرو رفت یعنی این که مغز پخت شده اند در صورت لزوم در تابه را بگذارید تا مغز پخت شوند ولی حواستان باشد نسوزد .

بعد از اینکه بادمجان ها سرخ شدند تابه را مورب نگه داشته و بادمجان ها را با قاشق بالا نگه داشته تا روغن اضافی آن ها گرفته شود.

بادمجان سرخ شده آماده خوردن هست که در عین سادگی خیلی دلچسب و لذیذ است و می توانید در بعضی مواقع با نان همراه سبزی خوردن و ماست چکیده میان وعده میل کنید.

بادمجان های آماده و سرخ شده را علاوه بر این که میان وعده خوبی هست می توانید در داخل نایلون تمیز بگذارید و در فریزر گذاشته تا در مواقعی که عجله دارید و در کنار خورش قیمه بادمجان یا مرغ سرخ شده و ... بگذارید.

بادمجان سرخ

آخرین آموزش ها
برترین ها