haraj logo
جستجو

حلیم بادمجان

مواد لازم :
برنج نیم دانه : 200 گرمگوشت : 200 گرمگردو چرخ شده : یک لیوان پرسیر : یک بوته کوچکبادمجان : یک کیلولوبیا سفید : یک فنجانپیاز : 5 عددنعناع خشک : دو قاشق غذا خوری پرکشک : دو قاشق غذا خوریروغن : به مقدار لازمنمک : به مقدار لازمفلفل سیاه : به مقدار لازمزردچوبه : به مقدار لازم


ابتدا لوبیا سفید ها رو از شب قبل می ذاریم که خیس بخوره. توی یه ظرف مناسب یه دونه از پیاز ها مون رو نگینی خورد می کنیم و کمی با روغن تفت می دیم. بعد گوشت رو بهش اضافه می کنیم. فلفل سیاه و زردچوبه رو بهش اضافه می کنیم و کمی آب اضافه می کنیم و می ذاریم تا خوب بپزه. لوبیا سفید ها رو هم می ذاریم تا خوب بپزن و نرم بشن. بادمجان ها رو پوست می کنیم و برش می دیدم و توی آب نمک می ذاریم تا تلخی شون گرفته بشه. چهار عدد پیاز مون رو خلالی می کنیم و توی روغن خوب سرخ می کنیم تا طلایی بشن. سیر ها رو هم نگینی خورد می کنیم و همراه نعنای خشک کمی تفت می دیم.

حلیم بادمجان


اول لوبیا ها مون رو که پخته شدن رو می ذاریم کنار. گوشت هم که خوب پخت از آبش برای پخت برنج استفاده می کنیم. گوشت رو از آب خارج می کنیم و به لوبیا ها اضافشون می کنیم و با گوشکوب برقی خوب یک دستش می کنیم. برنج رو به آب گوشت اضافه می کنیم و کمی نمک می زنیم و میذاریم تا خوب بپزه و برنج له بشه. برنج ها رو هم با گوشکوب برقی می کوبیم و یک دست می کنیم و گوشت و لوبیا رو بهش اضافه می کنیم. بادمجون هامون رو هم خوب سرخ می کنیم و با گوشکوب برقی اون رو هم می کوبیم و یک دست می کنیم. 


حالا بادمجون های صاف شده و پودر گردو و پیاز داغ و نعناع داغ و سیر داغ مون رو بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم. در آخر کشک رو اضافه می کنیم و هم می زنیم و میذاریم کمی بمونه بعد توی ظرف مناسب می کشیم و تزیین می کنیم.

حلیم بادمجان

حلیم بادمجان

آخرین آموزش ها
برترین ها