haraj logo
جستجو

کشک بادمجان

مواد لازم :
پیاز : 2 عدد متوسطکشک : 1 پیمانهسیر : 4 حبهنعناع : 2 قاشق غذاخوریروغن : به مقدار لازمنمک : به مقدار لازمبادمجان : 6 عددفلفل و زردچوبه : به مقدار لازمآب : به مقدار لازم

کشک بادمجان یک غذای بسیار خوشمزه ایرانی است و موادی که در این غذا استفاده شده است فواید بسیار زیادی برای بدن دارد از جمله سیر و بادمجان. در اینجا طرز تهیه این غذای خوشمزه را آموزش میدهیم امیدوارم لذت ببرید.


ابتدا بادمجان ها را پوست گرفته و برش میدهیم و سپس داخل ماهیتابه مقداری روغن ریخته و بادمجان ها را داخلش سرخ میکنیم. بعد از سرخ شدن بادمجان ها آنها را داخل ظرفی له میکنیم.

کشک بادمجان


پیازها را به صورت ریز خرد کرده و داخل ماهیتابه حاوی روغن سرخ میکنیم و به آن نمک و فلفل و زردچوبه و سیر اضافه میکنیم و تفت میدهیم.


بعد از اینکه پیاز را تفت دادیم حالا بادمجان ها را نیز به مواد اضافه میکنیم و با هم تفت میدهیم.

کشک بادمجان


داخل ظرفی دیگر روغن ریخته و بعد از کمی داغ شدن نعنا را به آن اضافه میکنیم و بعد از کمی تفت دادن شعله را خاموش میکنیم، نباید زیاد نعنا داغ شود و روی شعله بماند چون باعث تلخی نعنا میشود و رنگ بدی به آن میدهد.


کشک را با داخل ظرفی با یک فنجان آب مخلوط میکنیم و به همراه نعناداغ به موادمان اضافه میکنیم و با هم مخلوط میکنیم.زیر شعله را کم میکنیم و اجازه میدهیم مواد بپزد و آبش گرفته شود و میتوانیم مقداری از سیر و نعناداغ و کشک را نگهداشته و برای تزئین غذا استفاده کنیم. نوش جان

کشک بادمجان

آخرین آموزش ها
برترین ها